Niezwykła podróż do "Krainy uśmiechu"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 14:30
Błękit wody miesza się z bielą plaż, tropikalna zieleń stanowi tło dla mnisich szat w kolorze szafranu i złotych posągów buddy. Do tego aromatyczna kuchnia i uśmiechnięci mieszkańcy. To wszystko sprawia, że Tajlandia wygląda jak najpiękniejszy sen.
Audio
  • Gdzie znajduje się raj na ziemi? Na "niebiańskiej plaży" w Tajlandii!
  • Dlaczego warto pojechać do Tajlandii opowiada podróżniczka Felicja Bilska

 - W Azji kocham się namiętnie od 8 lat - wyznaje Felicja Bilska, podróżniczka i fotograf. - Mój mąż mieszka w Chiang Mai, mamy sklep z azjatyckimi towarami więc ten region świata na stałe zagościł w moim życiu.

Tajlandia jest coraz chętniej odwiedzanym przez Polaków państwem i fantastyczną alternatywą dla mroźnej i śnieżnej zimy w naszym kraju.   
 - Bangkog i Chiang Mai to moje ulubione tajskie miejsca - zdradza gość Kuby Kukli. - To pierwsze jest hałaśliwe, zatłoczone, pełne spalin i chaosu. Dla równowagi druga miejscowość, nazywana przez mieszkańców "Różą Północy", nastraja do kontemplacji i cały czas zachowuje swój prowincjonalny charakter.
W Chiand Mai znajduje się ponad 30 świątyń, wzniesionych w różnych okresach m. in. przez Birmańczyków i mieszkańców Sri Lanki. Najbardziej znaną świątynią jest położona w górach, 13 km od miasta, Wat Phrathat Doi Suthep.

Cały świat w zasięgu ręki. Odwiedź z Czwórka najpiękniejsze miejca na ziemi > > >
 - Wyjątkowe jest też to, że w Chiang Mai można spotkać przedstawicieli wszystkich sześciu grup plemiennych, zamieszkujących północna Tajlandię - opowiada podróżniczka. - Należą do nich słynne "kobiety - żyrafy", których członkinie noszą obręcze na szyjach. I jeszcze ważna informacja dla turystów: im bardziej podążamy w głąb kraju, tym lepiej dowiedzieć się czegoś więcej o żyjących tam grupach. Bo Tajowie są bardzo gościnni, ale dobrze, gdy przyjezdni nie są zbyt nachalni.    

Więcej o fantastycznej, wielosmakowej kuchni tajskiej i o raju na ziemi w zatoce Phang Nga, gdzie Dannny Boyle kręcił "Niebiańska plażę" dowiesz się słuchając nagrania z audycji "4 do 4".
kul  

Czytaj także

Chorwatów warto chwalić i trzeba z nimi zaśpiewać!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 10:00
Lubią biesiadować, tak jak tańczyć i narzekać. To nie jedyne cechy, które łączą Chorwatów z Polakami. Więcej dowiesz się z kolejnej odsłony naszego cyklu podróżniczego "Z przewodnikiem". Tym razem ruszamy nad Adriatyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czechy: (prawie) polski raj dla narciarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 16:37
Czechy to nie tylko Praga. Jest tam też mnóstwo wspaniałych i wcale niedrogich kurortów narciarskich. Nasi południowi sąsiedzi słyną także ze swojej wyśmienitej kuchni. Być może dlatego co roku zimą Polacy wyjeżdżają za południową granicę całymi rodzinami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zła Dziura, Martwe Nietoperze i wody termalne przyciągają na Słowację

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 07:15
Nie narciarstwo tylko speleologia przyciągają turystów do tego. A to i tak nie jedyne atrakcje naszych południowych sąsiadów. W naszym cyklu podróżniczym zaglądamy na i pod słowacką ziemię.
rozwiń zwiń