X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zniesienie wiz dla Ukraińców i Gruzinów. Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 19:02
Po latach oczekiwań od niedawna Gruzini podróżować mogą do krajów Unii Europejskiej bez wiz - na ich terenie przebywać mogą do 90 dni i w konkretnych celach: turystycznych, rodzinnych czy biznesowych. Podobnie jest w przypadku Ukrańców, a decyzję podjął Parlament Europejski.
Audio
  • Zniesienie wiz dla Ukraińców i Gruzinów. Czy nowe przepisy coś zmienią? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Midnight Studio

Justyna Segeš Frelak Podejście Polaków do emigracji jest schizofreniczne. Według badań opinii większość społeczeństwa uważa, że rynek pracy powinien być otwarty, szczególnie dla obywateli krajów ościennych. Z drugiej strony Polacy uważają, że powinno się ograniczać migrację

- Obywatele Ukrainy za to już w Polsce są i regularnie podejmują legalne, bądź prawie legalne, zatrudnienie, ponieważ nasza polityka migracyjna w ich przypadku jest bardzo liberalna i otwarta - tłumaczyła Justyna Segeš Frelak z Instytutu Spraw Publicznych. A jak podkreślał Roman Korbut, Ukrainiec od 6 lat mieszkający w Polsce, znalezienie pracy "za niezłe pieniądze" w naszym kraju nie jest trudne. - Nie ma deficytu miejsc pracy, jeśli ktoś chce pracować - w Polsce jest popyt na takich ludzi. Ogłoszenia "szukamy kelnera, czy kucharza" wiszą dosłownie na ulicach - mówił gość Piotra Firana.

Jak ruch bezwizowy na trasie Gruzja - Polska i Ukraina - Polska wpłynie na sytuację finansową Gruzinów i Ukraińców? Czy państwa te zaczną się wyludniać i jak sytuacja zmieni się dla polskich przedsiębiorców? Zapraszamy do wysłuchania nagrania dyskusji ze studia Czwórki. W programie także Katarzyna Kornet o zmianach po zniesieniu wiz rozmawiała z Gruzinami mieszkającymi w Polsce.

praca rozmowa kwalifikacyjna 1200.jpg
Z deszczu pod rynnę, czyli o pułapkach w nowej pracy

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Justyna Segeš Frelak (Instytut Spraw Publicznych), Roman Korbut (fundacja Otwarty Dialog)

Data emisji: 11.04.2016

Godzina emisji: 15.10

kd/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwota wolna od podatku. Kto na niej skorzysta?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 16:00
Od stycznia 2017 roku wejdzie w życie nowe prawo podatkowe. Zgodnie z nim Polacy będą odliczać kwotę wolną od podatku na innych zasadach. Kto skorzysta, kto straci, a dla kogo sytuacja się nie zmieni po wejściu w życie nowych przepisów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starzenie społeczeństwa. Kto zapłaci za emerytury?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 17:17
Do 2050 roku liczba pracowników w Polsce może zmniejszyć się nawet o jedną trzecią - wynika z raportu "Starzenie się ludności. Rynek pracy a finanse publiczne w Polsce". Jedną z głównych przyczyn starzejącego się społeczeństwa jest niska aktywność zawodowa Polaków po 50. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieetyczny biznes. Jak naprawdę powstają smartfony?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 13:50
Cyna, tantal, wolfram, złoto - te minerały znajdziemy w naszych telefonach komórkowych, komputerach, tabletach, w sprzęcie forograficznym, AGD, oświetleniowym, czy w samochodach o napędzie elektrycznym. Są pozyskiwane głównie w Afryce przez producentów elektroniki, którzy nie kontrolują warunków, w jakich surowce te są wydobywane.
rozwiń zwiń