Dni Funduszy Europejskich. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 17:22
- Odbywające się w całej Polsce od 18 do 21 maja Dni Funduszy Europejskich to jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby promować polskie projekty zrealizowane dzięki wsparciu Unii Europejskiej - tłumaczy w Czwórce Patrycja Loose z Ministerstwa Rozwoju. 
Audio
  • Dni Funduszy Europejskich w Polsce - jakie można zobaczyć atrakcje? (Czat Czwórki/Czwórka)
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Warszawie
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Warszawie Foto: Novikov Aleksey/Shutterstock.com
Sprawdź też:
młodzież UE radość 1200x660.jpg
Europejski Tydzień Młodzieży w Czwórce

- Wśród prezentowanych podczas Dni Funduszy Europejskich projektów są między innymi muzea, parki i inkubatory przedsiębiorczości. Naszym celem jest pokazanie, jak się zmienia nasze otoczenie i zainspirowanie Polaków do tego, żeby nie bali się po fundusze europejskie sięgać - przekonuje Patrycja Loose.

- Szczególnie atrakcyjne do odwiedzania w tych dniach są miejsca, do których zwykle nie mamy dostępu - mówi zaproszona przedstawicielka Ministerstwa Rozwoju. - Można na przykład oglądać obiekty znajdujące się na lotniskach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie. Wśród atrakcji są też zaplecza teatrów, oczyszczalnie ścieków i laboratoria - na przykład w Centrum NanoBioMedycznym w Poznaniu bedzie można dowiedzieć się, co to są nanocząsteczki - zachęca Patrycja Loose.

Słuchając nagrania całej rozmowy, sprawdzicie, skąd czerpać informacje o wydarzeniach i atrakcjach Dni Funduszy Europejskich. Dowiecie się też, co można zobaczyć z tej okazji w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej, z którego kierownikiem Janem Engelgardem rozmawiała Katarzyna Kornet.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Katarzyna Kornet

Gość: Patrycja Loose (Ministerstwo Rozwoju)

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 16.07

jsz/mg

Czytaj także

Polska nauka. Co zrobić, by przyciągała specjalistów?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 16:51
Statystki z ostatnich kilkunastu lat informują, że z Polski wyjechało za granicę ok.35 tys. naukowców, wielu z nich z bardzo dużym dorobkiem. - Pod względem sprzętu w Polsce stoimy świetnie. Stanowimy jednak muzeum nowych technik, ponieważ brakuje nam kadr - mówi w Czwórce dr Anna Muszewska, z Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk.          
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpieczeństwo w tłumie. Kto za nie odpowiada?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 17:16
"Nie wolno wnosić parasoli, scyzoryków, lustrzanek cyfrowych i kamer, alkoholu, dużych toreb i plecaków. Osoby poniżej 13 roku życia mogą przebywać w wydzielonej strefie, tylko pod opieką osoby dorosłej" - m.in. takie zasady regulaminowe mogą obowiązywać podczas imprezy masowej.
rozwiń zwiń