X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tłuszcz, cukier... czy grozi nam fala otyłości?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 19:00
Wnioski z badań przeprowadzonych w Polsce przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) są alarmujące - aż 31 procent ośmiolatków ma nadwagę, z kolei wśród dzieci w wieku 11 i 12 lat aż 20 procent cierpi na otyłość. Dlaczego polskie dzieci tyją?  
Audio
  • Dlaczego polskie dzieci tyją? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Anntuan/Shutterstock.com

Małgorzata Sobczyk Martwiące jest to, że produkty skierowane do dzieci zawierają najwięcej "dosładzaczy" i "podkręcaczy" smaku, żeby młody konsument się od nich uzależnił

- Na przestrzeni ostatnich 50 lat bardzo zmienił się skład produktów, które kupujemy, jemy i którymi karmimy dzieci - mówi w "Czacie Czwórki" Małgorzata Sobczyk z Fundacji Szczęśliwi bez cukru. - To prawda skład się zmienił, ale także inna niż kilkanaście lat temu jest dostępność pewnych produktów. Teraz słodycze są wszędzie - przekonuje druga rozmówczyni Piotra Firana dietetyczka Katarzyna Zadka.

Jednym ze sposobów walki z epidemią otyłości są regulacje prawne, które mogłyby skłonić producentów żywności do obniżania poziomu cukru w wyrobach spożywczych. Ważna jest także edukacja i budzenie świadomości nie tylko wśród najmłodszych, ale także ich rodziców. - Gdy wybieramy w sklepie produkty, sprawdzajmy ich skład i na którym miejscu znajduje się cukier - zaznacza Katarzyna Zadka. - Zacznijmy od siebie, bo nasze dzieci muszą widzieć, że zdrowo jemy - podkreśla Małgorzata Sobczyk.

Katarzyna Zadka W diecie liczy się proporcja, a powinny w niej przeważać tłuszcze nienasycone

Czy cukier może uzależniać? Jakich produktów w naszej codziennej diecie powinniśmy unikać? Oraz czym różni się olej palmowy od kokosowego? Więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Małgorzata Sobczyk (Fundacja Szczęśliwi bez cukru), Katarzyna Zadka (dietetyczka)

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 15.07

jsz/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Problem wagi ciężkiej - dlaczego tyjemy i jak schudnąć?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 19:27
Najczęściej postrzegana jest jako problem estetyczny. Tymczasem otyłość jest chorobą - tak klasyfikuje ją Światowa Organizacja Zdrowia. Jedną z jej głównych przyczyn jest niewłaściwa dieta, kolejną - siedzący tryb życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracujące dzieci. Czy ten problem dotyczy też Polski?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 13:58
Szacuje się, ze na świecie pracuje ponad 170 mln niepełnoletnich, z czego najwięcej w rolnictwie, ale także w kopalniach, zakładach przemysłowych czy na targowiskach. Jak działa ten system i czy funkcjonuje też w naszym kraju?
rozwiń zwiń