X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy kryzys może mieć dobre strony?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 16:55
Przy załamaniu wychodzimy z własnej strefy komfortu. Może po prostu jest tak, że w pewnym momencie nasze dotychczasowe sposoby radzenia sobie z emocjami po prostu zaczynają zawodzić?
Audio
  • Czy kryzys może służyć rozwojowi? (Czat Czwórki)
Kryzysy warto traktować jako naturalne zjawisko w naszym życiu, a co najważniejsze, wyciągać z nich wnioski na przyszłość
Kryzysy warto traktować jako naturalne zjawisko w naszym życiu, a co najważniejsze, wyciągać z nich wnioski na przyszłośćFoto: Kaspars Grinvalds/Shutterstock

Alicja Kuczyńska-Krata, terapeutka relacji, powiedziała, że kryzysy przychodzą w różnym wieku. - Właśnie niedawno moja córka, będąca młodym psychologiem, zaczęła pracę z nastolatką, która ma potężny kryzys wartości i tego, czy w ogóle warto żyć w tym świecie, skoro ze swoją wrażliwością nie może się odnaleźć w środowisku szkolnym. Także myślę, że kryzysy przychodzą na różnych etapach i różne są ich przyczyny - powiedziała.  

Daniel Kobrzycki z UKSW wskazał na silne powiązanie dopadających nas kryzysów z panującą kulturą sukcesu. - Żyjemy też w kulturze sukcesu, kontroli nad swoim życiem i nad swoją karierą. Na pewno kryzys jest pewną utratą kontroli nad tym, nad czym jesteśmy przyzwyczajeni panować na co dzień. A w pewnym momencie przychodzą momenty, kiedy nie możemy nad tym już zapanować - przyznał.

Czy kryzys może mieć dobre strony? Co to znaczy, że kryzys nas buduje? Czy dzięki kryzysowi możemy zmienić życie na lepsze? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Alicja Kuczyńska-Krata (mediator, terapeuta relacji, Fundacja Mediare), Daniel Kobrzycki (doktorant UKSW)

Data emisji: 30.03.2018

Godzina emisji: 15.14

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Wójcicki: Nieprzeciętny to dla mnie ten, który zaraża pasją

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 13:00
- Mogę nie znać się na kamieniach albo na malarstwie, ale umiem docenić pasję, która jest w człowieku - mówi Karol Wójcicki, jeden z jurorów tegorocznej odsłony Plebiscytu Nieprzeciętni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki powinien być post XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 15:42
Już 8 lat temu Kościół anglikański wezwał wiernych do zrezygnowania z używania urządzeń elektronicznych podczas postu. Według anglikańskich duchownych ma to być ukłon dla naszej planety. W ten sposób okres postu nabiera nowego, ekologicznego wymiaru. Jaki powinien być post XXI? O tym w audycji mówili ks. Marek Kotyński i filmowiec Maciej Syka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy coraz poważniej myślą o wyjściu z Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 17:41
Według raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego - co trzeci Polak chce Polexitu. Wysoki odsetek zwolenników wyjścia z UE badacze łączą z dobrą oceną obecnej polityki zagranicznej naszego kraju. Z czego wynika rosnący eurosceptycyzm? Jakie są możliwe scenariusze naszej przyszłości w Unii Europejskiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szanuj zdrowie i życie - zwolnij

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 18:01
Zbliża się czas świątecznych wyjazdów, znów na polskich drogach zrobi się gęsto. Dlatego policja, służba więzienna i stołeczny WORD stworzyły kampanię „"Raz, dwa, trzy… zginiesz Ty!". 
rozwiń zwiń