X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryminalistyka - sztuka rozwiązywania zagadek

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 18:29
- Kiedy byłem młodszy oglądałem wiele filmów o tematyce kryminalnej. Dziś, kiedy zajmuję się tym zawodowo, robię to rzadko. Nieustannie odnoszę sytuacje, które dzieją się na ekranie do procedur, które funkcjonują w rzeczywistości - opowiadał Jędrzej Kupczyński pasjonat kryminalistyki.
Audio
  • Jędrzej Kupczyński o pracy kryminologa (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Ollyy

kajdanki 1200.jpg
Iza Michalewicz i "Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X"

- Trudno wskazać moment, w którym zacząłem się interesować tą dziedziną. W sensie naukowym i pod kątem pracy zawodowej zaczęło się to na studiach. Na drugim roku studiów prawniczych okazało się, że istnieje możliwość rozszerzenia wiedzy o zagadnienia z dziedziny kryminalistyki. Od razu wydało mi się to ciekawe. Kryminalistyka nie jest zresztą niczym innym, niż sztuką rozwiązywania zagadek - opowiadał gość Czwórki.

Czym zajmuje się współczesny kryminolog? Bliżej mu do Sherlocka Holmesa, czy Herkulesa Poirot? Jakie mity powielane często w produkcjach filmowych i telewizyjnych funkcjonują na temat pracy kryminologa? Gość Czwórki opowiadał także o tym, czy można rozpoznać przestępcę i w jaki sposób zabezpieczyć nasze mieszkania przed włamaniem i jaką rolę w zabezpieczaniu naszego mieszkania przed włamaniem mają dobre relacje z sąsiadami. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Jędrzej Kupczyński (Paragraf 22 - Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych)

Data emisji: 10.04.2018

Godzina emisji: 16.17

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alkohol od 21 roku życia. Czy próg wiekowy powinien zostać podniesiony?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 14:09
Na całym świecie prawo zabrania sprzedaży napojów alkoholowych osobom przed ukończeniem 18 r. ż., w niektórych krajach 21 r. ż. Czy w trosce o młode pokolenia należałoby podnieść próg wiekowy pozwalający na sprzedaż alkoholu osobom, które skończyły 21 lat? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy coraz poważniej myślą o wyjściu z Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 17:41
Według raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego - co trzeci Polak chce Polexitu. Wysoki odsetek zwolenników wyjścia z UE badacze łączą z dobrą oceną obecnej polityki zagranicznej naszego kraju. Z czego wynika rosnący eurosceptycyzm? Jakie są możliwe scenariusze naszej przyszłości w Unii Europejskiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowe pułapki. Co akceptujemy w regulaminach?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 18:08
Bezpieczeństwo danych osobowych dotyczy nie tylko naszego nazwiska, daty urodzenia czy miejsca zamieszkania. To także przyzwyczajenia, codzienne zachowania czy tajemnice. Te ostatnie szczególnie interesują cyberprzestępców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźwięk w służbie sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 11:00
Fonoskopia to dziedzina kryminalistyki, która zajmuje się badaniem dźwięku, który – jak się okazuje – może być bardzo pomocny dla śledczych i sądów.
rozwiń zwiń