"Youth and Tolerant". Program, który uczy tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 20:55
Projekt "Youth and Tolerant" jest inicjatywą międzynarodową organizowaną przez Stowarzyszenie Youth Human Impact. Jej celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej tolerancji i jej właściwej interpretacji. 
Audio
  • Nauka tolerancji. Jak się nią dzielić? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Ma też zainspirować uczestników do podjęcia działań na rzecz promowania tolerancji w ich krajach. 35 młodych i aktywnych społecznie osób z 6 organizacji pozarządowych z Europy przyjedzie do Warszawy aby podjąć temat tolerancji i działania mające na celu zdefiniowanie problemów z tolerancją w różnych częściach Europy. 

Jak wyjaśniali wolontariusze celem programu jest umożliwienie uczestnikom poznania i zrozumienia inności. - Mówimy o tym, czym jest tolerancja, wyjaśniamy, że nie jest to pojęcie tożsame z akceptacją - mówili.

Swoim zasięgiem obejmuje wiele krajów, dzięki którym uczestnicy mogą podróżować poznając nowe kultury, ucząc się od nich i przekazując im wiedzę. Akcję wspiera program Erasmus Plus. Z jakimi problemami borykają się mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej? Jakie problemy są w stanie rozwiązać młodzi ludzie biorący udział w projekcie? Co przekazują innym uczestnikom? Więcej na ten temat w rozmowie z gośćmi Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Aleksandra Nowicka (wolontariuszka), Patryk Klej (Youth Human Impact)

Data emisji: 5.08.2019

Godzina emisji: 16.09

ac

Czytaj także

Małżeństwo i młodość. Jest im nie po drodze?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 18:07
Według najnowszych badań CBOS młodzi ludzie coraz rzadziej i coraz później zawierają małżeństwa - wśród kobiet średni wiek zawierania małżeństw w ostatnich latach wzrósł z 23 do 27 lat, natomiast wśród mężczyzn z 25 do 28 lat. Jakie mogą być tego przyczyny? Dlaczego młodzi odkładają lub rezygnują ze ślubu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód - reporter. Z życia dziennikarzy Czwórki  

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 17:08
Praca w biegu, poszukiwania w morzu tematów tego najbardziej "hot", nagrania, przeróżni rozmówcy, pośpiech, wyjazdy, powroty, świątek, piątek, wyścig z czasem. Praca reportera radiowego to prawdziwe wyzwanie. I przygoda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi na rynku pracy. "Niepewni, często bez planu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 16:30
Z ostatnich badań Eurostatu wynika, że bezrobocie wśród osób poniżej 25. roku życia w całej Unii Europejskiej wynosi średnio 16 proc. Jak sytuacja wygląda w Polsce?
rozwiń zwiń