Jak wypoczywamy nad wodą? Czy przestrzegamy zasad?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 11:09
Jest kilka podstawowych reguł, których przestrzeganie daje nam możliwość bezpiecznego wypoczywania nad wodą. Niestety albo ich nie znamy, albo uważamy, że nas one nie dotyczą i bagatelizujemy zagrożenia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/alexmak7

Skłonność do brawury przesłania nam rzeczywiste konsekwencje naszego zachowania, a o tym, że woda to cichy zabójca, nie chcemy myśleć. Od kwietnia w Polsce utonęło prawie 200 osób. Czy liczne kampanie społeczne i apele wpływowych osób nie przynoszą skutku? O bezpieczeństwie nad wodą porozmawiamy w pierwszej godzinie audycji "Czat Czwórki". 

Przyjrzymy się też ekologicznym torbom wytwarzanym z banerów reklamowych. Podobno można z nich uszyć wszystko. W Małopolsce nawet urząd marszałkowski zaprasza do przynoszenia nieaktualnych już banerów reklamowych, które zostaną posegregowane i przetworzone. Tak swoje wielkoformatowe banery wykorzystał np. Zamek Królewski w Warszawie.

Po 16.05 spotkamy się z Maszką, czyli Marią Dubyną, która mówi o sobie "MoD – Master of Disaster (Mistrzyni demolki / Chodzące nieszczęście)". Maszka nie potrafi za długo usiedzieć w miejscu, kocha biegać! Maszka wyruszyła w podróż do Indii nie tylko, aby odkryć ukryte wśród magicznych Himalajów wioski, ale też zdobyć formę do podjęcia wyzwania "maraton, prawie że w chmurach" – Maraton Ladakhu. Jest to najwyższy maraton na świecie, rozgrywany na wysokości od 11 500 do 17 618 stóp. Trasa aklimatyzacyjna głównie przekraczała górskie tereny Indii. 350 km na nogach, 20 nocy pod gwiezdnym niebem, 2 przełęcze powyżej 5000 m i setki zabawnych historii w dzienniku maratończyka... 

O godz. 15.45 Literatura w Czwórce - "Miłość w czasach zarazy" Gabriel Garcia Marquez, czyta: Adam Ferency. 

***

Na audycję "Czat Czwórki" w czwartek (05.08) po godz. 15.05 zaprasza Piotr Firan.

pj

Czytaj także

Czy potrafisz zabezpieczyć swoje mienie podczas wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 12:48
W sezonie wakacyjnym nasila się aktywność włamywaczy i kieszonkowców. Wykorzystują naszą nieobecność w domu i wakacyjną beztroskę. Mamy do dyspozycji antywłamaniowe systemy, monitoring, alarmy. Może jednak najlepszym zabezpieczeniem przed włamywaczami i kieszonkowcami jest sąsiedzka pomoc i zdrowy rozsądek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy w Kątach Rybackich na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 12:00
Nasi dziennikarze są w Kątach Rybackich. To tam w ten weekend rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń