Jak pandemia zmieniła nasze przyzwyczajenia żywieniowe?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2022 09:00
Nasze życie w pandemii trwa już dwa lata. W tym czasie wiele aspektów naszego życia uległo zmianie. Zmieniły się też nasze nawyki żywieniowe.
Warto wprowadzić w swoje życie zdrowe nawyki żywieniowe.
Warto wprowadzić w swoje życie zdrowe nawyki żywieniowe. Foto: Shutterstock

Jesteśmy świadkami rewolucji w życiu zawodowym, narodzin nowych rozwiązań w edukacji, część z nas zrezygnowała z zakupów stacjonarnych, wizyt w kinach i teatrach. W najbliższym wydaniu audycji gościem będzie Joanna Leoniewska-Gogola, menedżerka w zespole zrównoważonego rozwoju i analiz ekonomicznych Deloitte, wraz z nią sprawdzimy, jak pod wpływem pandemii zmieniły się nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

W Czwórce przyjrzymy się też sportom nieoczywistym. Tym razem Szymon Majchrzak pod lupę weźmie Ice stock znany również jako Curling Bawarski. Jest to dyscyplina polegająca na rzucaniu po kolei przez zawodników na lód stocków, czyli specjalnych kijów o długości około 30 centymetrów, przymocowanych do powierzchni ślizgowej. Celem gry jest umieszczenie stocków jak najbliżej, lub jak najdalej od celu.​

Anna Depczyńska natomiast zdradzi nam co to takiego "dzielnie". Na początku były jadłodzielnie, ale idea dzielenia rozwija się. Pojawiły się "dzielnie" - można zostawiać, albo z nich zabierać, ubrania, zabawki, książki, a nawet rośliny. Odwiedzimy jedną z nich na warszawskich Bielanach i sprawdzimy kto z nich korzysta i czym jeszcze chętnie się dzielimy.

W drugiej części audycji zaprosimy na cykl "Spotkanie z ciekawym człowiekiem", a w nim Ola Urbańska, która jest studentką i nauczycielką jednocześnie. Od dawna interesowała się ochroną środowiska i chemią, połączyła to, wybierając studia na kierunku Technologia Chemiczna na Politechnice Wrocławskiej. Ola ma też pasję edukatorki - już teraz, podczas studiów, uczy chemii  w technikum. Stara się przedstawiać chemię od strony praktycznej, tak, żeby uczniowie zrozumieli, że chemia to nie tylko kolejny przedmiot w szkole, ale nasze codzienne życie.


Zobacz także:


***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek (21.02) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

aw


Czytaj także

Odpoczynek, który jest sztuką. Jak to robić skutecznie?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 20:40
Niektórzy wyjeżdżają w góry, inni nad morze, jeszcze inni zostają domach, czytają książki, składają modele samolotów, imprezują ze znajomymi, albo po prostu odsypiają. Po intensywnych tygodniach sesji i całorocznej nauce online przyszedł czas na odpoczynek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków - co się zmieniło?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 07:45
W ostatnich latach świadomość dotycząca zdrowego odżywiania sukcesywnie rośnie, tak wynika z opublikowanego niedawno przez IPSOS raportu "Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków".
rozwiń zwiń