Wyścig po Oscary okiem "Zwierza popkulturalnego"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 10:00
W "Pierwsze słyszę" o tym, czego będzie można się spodziewać po tegorocznej oscarowej gali rozmawialiśmy z blogerką Katarzyną Czajką. Co ją zaskoczyło w tegorocznych nominacjach?
Audio
  • Katarzyna Czajka, czyli "Zwierz popkulturalny", o wrażeniach z tegorocznych oscarowych nominacji (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Który film z oscarowego wyścigu zgarnie tym razem najwięcej statuetek? (zdjęcie ilustracyjne)
Który film z oscarowego wyścigu zgarnie tym razem najwięcej statuetek? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/tpsdave/domena publiczna

- Pierwszym moim wrażeniem był smutek, ponieważ Amy Adams nie dostała nominacji za żadną rolę. Po raz dwudziesty natomiast wśród nominowanych pojawiła się Meryl Streep, tym razem za rolę tytułową w "Boskiej Florence". Było to dla wielu osób zaskoczenie - mówił w Czwórce "Zwierz popkulturalny" czyli Katarzyna Czajka.

Sprawdź także:
Piotr Cyrwus PAP 1200x660.jpg
Internet kryje historie na niejeden film

W rozmowie z Kamilem Jasieńskim blogerka tłumaczyła także, dlaczego jej zdaniem tegoroczny oscarowy faworyt czyli musical "La La Land" Damiena Chazelle'a może nie "przerobić na statuetki wszystkich trzynastu nominacji". - W wyścigu po Oscary "La La Land" ma silnych konkurentów w kategorii "najlepszy aktor" i "najlepsza aktorka" - wyjaśniała. Czy Casey Affleck odbierze statuetkę Ryanowi Goslingowi, a Natalie Portman Emmie Stone?

W Czwórce z Katarzyną Czajką rozmawialiśmy też o tym, dlaczego w kategorii "najlepszy film" można nominować obecnie aż do 10 filmów oraz rozważaliśmy, czy Mel Gibson jest dobrym reżyserem. A o czym możemy poczytać na jej blogu i dlaczego pisze go w trzeciej osobie? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Katarzyna Czajka (autorka bloga "Zwierz popkulturalny")

Data emisji: 25.01.2017

Godzina emisji: 8.07

jsz/kul

Czytaj także

Nocny Marco. Vloger paranormalno-lifestyle'owy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 14:42
Gościem Kamila Jasieńskiego w "Pierwsze słyszę" będzie Nocny Marco, czyli Marco Kubiś. Vloger, który w swoich kreacjach stawia na mroczny klimat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabytki są wokół nas. Wystarczy być uważnym

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 14:11
A przekonamy się o tym zaglądając na stronę projektu "Otwarte zabytki". Jego założeniem jest stworzenie bazy internetowej istniejących w Polsce historycznych budowli. - Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że mijany codziennie budynek może być zabytkiem - mówi w Czwórce koordynatorka projektu Ewa Majdecka.
rozwiń zwiń