X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamek Królewski w Warszawie od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 14:27
- Kiedyś odwiedziłem Muzeum Zamku Królewskeigo w późnych godzinach i rzuciły mi się w oczy osoby pilnujące eksponatów. Były zupełnie same w obecności wielkich dzieł historycznych. Chciałem sprawdzić, co się za tym ludźmi kryje - opowiadał w Czwórce Tadeusz Kabicz, pomysłodawca i reżyser dokumentu "Zamek".    
Audio
  • Zaglądamy na zaplecze Zamku Królewskiego w Warszawie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w Warszawie Foto: Mike Mareen/Shutterstock.com

"Zamek" to objęty opieką artystyczną Andrzeja Fidyka dyplomowy projekt Tadeusza Kabicza, a tworzy go grupa młodych twórców z Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach. - W Zamku Królewskim w Warszawie pracuje kilkaset osób. Chcemy z nich wybrać najciekawszych bohaterów i stworzyć ich portrety - tłumaczył w rozmowie z Kamilem Jasieńskim młody reżyser.

Sprawdź też:
Jazdów fot. Malwina Piorun 1200.jpg
Muzeum OdBudowy. Nie tylko dla miłośników architektury

Do tej pory ekipie dokumentu udało się przeprowadzić wywiady z kilkudziesięcioma osobami, m.in., z piszącym wiersze wartownikiem Zamku oraz z jednym z konserwatorów, pasjonatem gry w rugby. - W styczniu nagrywaliśmy także przerwę konserwatorską. Renowacje ekspozycji w Zamku Królewskim każdego roku trwają ok. 2 tygodni - zdradzał Tadeusz Kabicz.

Z nagrania audycji dowiecie się też, jaki sprzęt potrzebny jest do kręcenia muzealnych eksponatów, dlaczego w Zamku Królewskim czas płynie inaczej oraz jak produkcję dokumentu "Zamek" można wesprzeć.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Tadeusz Kabicz (student III roku Reżyserii na WRiTV w Katowicach) 

Data emisji: 27.03.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internet kryje historie na niejeden film

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 12:19
Można na przykład zekranizować copypastę, tak jak postanowił uczynić to młody reżyser Michał Tylka. W "Pierwsze słyszę" tłumaczy, co to jest copypasta, o czym opowiada jego film "Fanatyk" oraz jaką imponującą obsadę udało mu się zebrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marco Kubiś: warto się czasem bać

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 16:14
- Myślałem, że wciąż się boję rzeczy nieznanych, paranormalnych, ale gdy niedawno przygotowywałem pewien program zdałem sobie sprawę, że ja niczego już nie czuję. A przecież dobrze jest się bać - opowiadał Marco Kubis, czyli vloger Nocny Marco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sherlockon. Święto fanów Sherlocka Holmesa

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:40
To pierwszy w Polsce kongres poświęcony postaci Sherlocka Holmesa. Będzie czytanie fragmentów opowiadań Artura Conan Doyla, gra typu "Escape Room" i konkursy. Wszystko pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń