"Poland: above & around" - Polska z masztów telekomunikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:23
Film powstał w trakcie podróży po Polsce, podczas której jego twórcy wspinali się na maszty telekomunikacyjne rozproszone po całym kraju. - Nasze trasa wiodła przez Kazimierz Dolny, Zakopane, po Śnieżne Kotły, a potem Świnoujście, Krynicę Morską i Giżycko - wspominali Aleksandra Łogusz i Maciej Margas.
Audio
  • O pracy nad filmem "Poland: above & around" opowiadają Aleksandra Łogusz i Maciej Margas (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Śnieżne Kotły, Karkonosze
Śnieżne Kotły, Karkonosze Foto: shutterstock/ lukaszimilena

Cała podróż zajęła im 3 tygodnie. Wcześniej musieli przejść badania wysokościowe, specjalne szkolenie uprawniające do pracy na wysokości oraz trening kondycyjny. - Przygotowania były długotrwałe, a cały projekt stanowił ogromne wyzwanie. Ale lubimy takie wyzwania - wspominała Aleksandra Łogusz.

Film powstał na zlecenie firmy Emitel, a najwyższy z masztów, w Miłkach pod Giżyckiem, był 100 metrów wyższy od stołecznego PKiN. Wejście na niego zajęło ponad godzinę. - Na tych masztach nie ma wind. Od samego dołu do samej góry jest drabina, z fragmentem metalu, który izoluje od otoczenia. Wchodziliśmy z całym oprzyrządowaniem: w uprzęży alpinistycznej, z aparatami i statywami, które też sporo ważą - tłumaczył Maciej Margas.

Podczas podróży blogerom udało się spojrzeć na Polskę w zupełnie nowy sposób - jak na pełen różnorodności, fascynujący kraj. O projekcie i ludziach których spotkali na swojej drodze opowiadali w Czwórce: z jakiego sprzętu korzystali, do czego potrzebne im były drony i czego obawiali się najbardziej? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Maciej Margas (fotograf), Aleksandra Łogusz (blog "Blogusz.pl")

Data emisji: 21.11.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/ac

Czytaj także

Nieborów, Arkadia, Ciechanów - zwiedzamy Polskę

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 16:29
Gość Czwórki odwiedził już niemal cały świat. Przekonywał jednak, że - by spędzić ciekawy weekend - nie trzeba przebywać tysięcy kilometrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedziesz do Krakowa? Odwiedź parki zamiast Sukiennic

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 12:00
Kraków to nie tylko Wawel, Sukiennice i kościoły. Podpowiadamy, jak zwiedzać gród Kraka od zielonej strony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lubelszczyzna czy Góry Świętokrzyskie? Dokąd wybrać się jesienią?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 12:38
W audycji "Hotspot" zabieramy słuchaczy Czwórki w ciekawe i rzadko odwiedzane regiony Polski. Tym razem wraz z przedstawicielem Towarzystwa Turystów, Przyrodników i Krajoznawców odwiedziliśmy m.in. Lubelszczyznę.
rozwiń zwiń