X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tragiczni". Pierwszy polski dokument o ostrokolarzach

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 10:00
- "Ostro koło" polega na tym, że trzeba cały czas pedałować. Ten sposób jazdy sprawia, że jeżdżący nawiązuje organiczny kontakt z rowerem i zmienia mu się sposób postrzegania świata - przekonują Agata Walkosz i Jan Stąbor - twórcy filmu "Tragiczni". 
Audio
  • O "Tragedii", która jeździ na ostrym kole (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Jan Stąbor, Agata Walkosz
Jan Stąbor, Agata WalkoszFoto: Czwórka

Film opowiada o "Tragedii" - wrocławskiej grupy zapaleńców jazdy na ostrym kole, którzy sami siebie określają mianem Pierwszej Punkowej Sekcji Torowej. Formalnie do ekipy należy 9 osób, które mieszka we Wrocławiu, lecz tak naprawdę z grupą utożsamia się ponad 50 osób z całej Polski, tym samym wpisując się w kontekst szerszego zjawiska. - "Ostre koło" jest modne. Są niedzielni kierowcy, którzy mają taki rower, żeby w weekend "przechadzać się" po buwarach, są też tacy, dla których jest to sposób na życie - wyjaśnia Agata Walkosz.

Czym ostrokolarze z Warszawy różnią się od tych z Wrocławia? Którzy są "bardziej filmowi"? Gdzie odbywają się Europejskie Mistrzostwa Kurierów Rówerowych i co te zawody mają wspólnego z filmem "Tragiczni"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.    

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Agata Walkosz, Jan Stąbor (twórcy filmu "Tragiczni")

Data emisji: 19.02.2018

Godzina emisji: 8.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krew, pot i łzy. Kulisy kolarstwa szosowego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 13:42
- Podczas wyścigu idziemy ramię w ramię, jest krew, pot i łzy. Ale po wyścigu jesteśmy grupą przyjaciół, którzy zawsze sobie pomagają - mówił o zawodach utytułowany kolarz Adam Kordus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tomasz Tłuczkiewicz. Easy Rider". Legenda w filmie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 16:45
W audycji "Wybieram Dwójkę" porozmawiamy z Tomaszem Tłuczkiewiczem, bohaterem filmu dokumentalnego w reżyserii Grzegorza Brzozowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bike Jamboree. Rowerowa sztafeta dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 14:47
- Bike Jamboree to impreza, która ma łączyć. Jej misją jest poznawanie ludzi, ale także samego siebie - mówiła uczestniczka czwartego etapu podróży Anna Łapińska.
rozwiń zwiń