"Tragiczni". Pierwszy polski dokument o ostrokolarzach

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 10:00
- "Ostro koło" polega na tym, że trzeba cały czas pedałować. Ten sposób jazdy sprawia, że jeżdżący nawiązuje organiczny kontakt z rowerem i zmienia mu się sposób postrzegania świata - przekonują Agata Walkosz i Jan Stąbor - twórcy filmu "Tragiczni". 
Audio
  • O "Tragedii", która jeździ na ostrym kole (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Jan Stąbor, Agata Walkosz
Jan Stąbor, Agata WalkoszFoto: Czwórka

Film opowiada o "Tragedii" - wrocławskiej grupy zapaleńców jazdy na ostrym kole, którzy sami siebie określają mianem Pierwszej Punkowej Sekcji Torowej. Formalnie do ekipy należy 9 osób, które mieszka we Wrocławiu, lecz tak naprawdę z grupą utożsamia się ponad 50 osób z całej Polski, tym samym wpisując się w kontekst szerszego zjawiska. - "Ostre koło" jest modne. Są niedzielni kierowcy, którzy mają taki rower, żeby w weekend "przechadzać się" po buwarach, są też tacy, dla których jest to sposób na życie - wyjaśnia Agata Walkosz.

Czym ostrokolarze z Warszawy różnią się od tych z Wrocławia? Którzy są "bardziej filmowi"? Gdzie odbywają się Europejskie Mistrzostwa Kurierów Rówerowych i co te zawody mają wspólnego z filmem "Tragiczni"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.    

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Agata Walkosz, Jan Stąbor (twórcy filmu "Tragiczni")

Data emisji: 19.02.2018

Godzina emisji: 8.15

kul

Czytaj także

Krew, pot i łzy. Kulisy kolarstwa szosowego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 13:42
- Podczas wyścigu idziemy ramię w ramię, jest krew, pot i łzy. Ale po wyścigu jesteśmy grupą przyjaciół, którzy zawsze sobie pomagają - mówił o zawodach utytułowany kolarz Adam Kordus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tomasz Tłuczkiewicz. Easy Rider". Legenda w filmie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 16:45
W audycji "Wybieram Dwójkę" porozmawiamy z Tomaszem Tłuczkiewiczem, bohaterem filmu dokumentalnego w reżyserii Grzegorza Brzozowicza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bike Jamboree. Rowerowa sztafeta dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 14:47
- Bike Jamboree to impreza, która ma łączyć. Jej misją jest poznawanie ludzi, ale także samego siebie - mówiła uczestniczka czwartego etapu podróży Anna Łapińska.
rozwiń zwiń