X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Las na stadionie. Jak blisko końca lasów jesteśmy?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:11
 Stadion piłkarski w Klagenfurcie przekształci się w największą publiczną instalację artystyczną w Austrii - zamieni się w las. 
Audio
  • Las na stadionie - czego dotyczy projekt "For Forest"?(Pierwsze słyszę/Czwórka)
FOR FOREST - The Unending Attraction of Nature
"FOR FOREST - The Unending Attraction of Nature"Foto: mat.pras.

Inspiracji do projektu "FOR FOREST - The Unending Attraction of Nature" był rysunek "Nieskrępowane przyciąganie przyrody" autorstwa Maksa Peintnera. Na terenie stadionu zostanie zasadzonych około 300 drzew, niektóre o wadze nawet sześciu ton. Pora roku tego projektu nie jest przypadkowa, wtedy liście zmieniają kolory na jesienne, dzięki temu las będzie żyć własnym życiem. 

Z jednej strony jest to projekt artystyczny, z drugiej ma uświadomić ludziom problem wylesienia na świecie - mówi Daniel Russegger, jeden z organizatorów wystawy "For Forest". - Porusza naszą relację z naturą, nad którą jako ludzkość powinniśmy się zastanowić - dodaje. 

Zgodnie z założeniami projektu, po tym lesie nie będzie można spacerować, a jedynie oglądać go z trybun stadionu, jak jakiś eksponat w muzeum. Wystawa ma być ostrzeżeniem i przestrogą. Być może pewnego dnia będziemy podziwiać pozostałości przyrody w specjalnie wyznaczonych miejscach, tak, jak ma to już miejsce w przypadku zwierząt w ogrodach zoologicznych.

Co się stanie z projektem Klausa Littmana, gdy zakończy się jego czas na stadionie? Czy jeszcze dziś możemy uratować lasy? O tym w materiale Justyny Tylczyńskiej. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Materiał:  Justyna Tylczyńska

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 8.43

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Las - społeczność wspierających się drzew

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 15:00
- To może brzmieć jak science fiction, jednak z badań naukowych dowiedziałem się, że drzewa są bytami społecznymi. Chcą, by ekosystem, w którym żyją, działał jak najsprawniej - podkreśla Peter Wohlleben, leśnik, przyrodnik i autor bestsellerowej książki "Sekretne życie drzew".    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabela Stachowicz. Jak uchronić  świat przed sobą?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 16:27
Dr Izabela Stachowicz mieszka i pracuje w Wenezueli, ale właśnie powróciła do Polski, by pokazywać, jak ogromnych zniszczeń dokonuje się na tamtejszej, i nie tylko, przyrodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego boją się komary? DEET, lawenda i pomidory

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 14:10
Nieznośne bzyczenie, swędzące ukąszenia to znają wszyscy Ci, którym komary popsuły niejeden wakacyjny wieczór. Jak temu zapobiec? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czyżyk - ptak ciernistych krzewów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 10:20
Ze względu na ich głos, czyżyki w XVII i XVIII wieku były łapane i przetrzymywane w klatkach. Dziś, na szczęście, jest to zakazane, ale wciąż możemy podziwiać te ptaszki. 
rozwiń zwiń