Dolary i bitcoiny w Salwadorze

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 08:18
Oficjalną walutą Salwadoru jeszcze niedawno był tylko dolar amerykański. W zeszłym tygodniu dołączył do niego bitcoin - czy ta wirtualna waluta sprawdzi się w nowej roli?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Volodymyr_Shtun
bloki mieszkania nieruchomości 1200.jpg
Mieszkania do życia i pracy - nowe zjawisko na rynku nieruchomości

Salwador jako pierwszy kraj na świecie uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Aby przekonać Salwadorczyków do tej kryptowaluty tamtejszy rząd stworzył kampanię Bitcoin Trust.

Zmiany weszły z życie 7 września, na mocy ustawy o utworzeniu krajowego Bitcoin Trust, czyli funduszu powierniczego dla bitcoina o wartości 150 mln dolarów. Każdy obywatel otrzyma dostęp do rządowej aplikacji, aby dokonywać transakcji w bitcoinach lub w dolarach amerykańskich bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Czytaj także:

W audycji także:

  • Odwiedzi nas Kuba Żary organizator  MIASTOmovie. 9. edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem "Przesilenie" – pozwoli spojrzeć na problemy miast, które pandemia uwypukliła i sprawiła, że stanęliśmy przed koniecznością wdrażania konkretnych rozwiązań. Inauguracja festiwalu odbędzie się 29 września we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty, a filmem otwarcia będzie "Making a Mountain" – dokument poświęcony CopenHill, jednej z najważniejszych realizacji architektonicznych ostatnich lat: nieoczekiwanego połączenia spalarni śmieci ze sztucznym wzgórzem, pełniącym funkcje stoku narciarskiego, ścianki wspinaczkowej i miejsca rekreacji. Film w reżyserii Rikke Selin Fokdal i Kaspara Astrupa Schrödera pokazuje, jak doszło do tego, że w centrum płaskiego miasta, jakim jest Kopenhaga, stanęła w 2017 roku góra wysoka na 85 metrów.
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Gamingowy Flesz
  • serwis kulturalny

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" we wtorek (14.09) o godzinie 7.05 zaprasza Robert Grzędowski.

pj/mat.pras.

Zobacz więcej na temat: Czwórka bitcoin
Czytaj także

Indie planują zakazać handlu kryptowalutami

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 15:15
Obecnie obrót kryptowalutami jest zakazany m.in. w Afganistanie, Algierii, Boliwii, Maroku, Pakistanie czy Wietnamie. Teraz do tej listy, jako pierwszy duży rynek, mają dołączyć Indie. Sprawdzamy, co to oznacza dla posiadaczy kryptowalut.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kryptowaluty. "To nieekologiczna forma płatności"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 13:30
Kryptowaluty zyskują coraz większą popularność. Zdaniem ekspertów są niestety nie tylko szybką, ale także mało ekologiczną formą płatności. Wydobycie Bitcoina zużywa tyle energii elektrycznej, co niektóre kraje przez cały rok.
rozwiń zwiń