Gdynia w klimacie, sztuczna inteligencja i sukces studentów - tak witamy dzień w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 09:40
W najbliższym wydaniu audycji przeniesiemy się do Gdyni, gdzie ruszył program Gdynia w klimacie! Opowiemy o sztucznej inteligencji i studentach z Politechniki Warszawskiej, którzy odnieśli sukces na międzynarodowych zawodach samochodów autonomicznych.
Zacznij dzień z Czwórką.
Zacznij dzień z Czwórką.Foto: shutterstock/Africa Studio

Czwartkową audycję rozpoczniemy od programu Gdynia w klimacie! Inicjatywa, która organizowana jest w ramach UNESCO Global Network of Learning Cities potrwa przez trzy miesiące. Działania w każdym z nich będą skupiały się na innym temacie: w kwietniu hasłem przewodnim stanie się ZIELEŃ, w maju POWIETRZE, a w czerwcu WODA. Do programu przystąpiły gdyńskie instytucje, między innymi Biblioteka Gdynia, Centrum Aktywności Rodziny, Centrum Aktywności Seniora, Centrum Nauki Experyment, Gdyńskie Centrum Sportu, Laboratorium Innowacji Społecznych, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Przystanie, Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni oraz Wymiennikownia.

W programie też porozmawiamy o sztucznej inteligencji. Sprawdzimy, czy łatwo można odróżnić prace sztucznej inteligencji od prac stworzonych przez ludzi.

W Czwórce także opowiemy o sukcesie studentów z Politechniki Warszawskiej na międzynarodowych zawodach samochodów autonomicznych. W ramach zespołu Selfie, zajmują się budową i rozwojem samochodów autonomicznych w skali 1:10, a zawody są najważniejszym wydarzeniem w ich kalendarzu. W tym roku pierwszy raz startowali w wyższej kategorii (Master) i udało się im zająć 3 miejsce. Selfie współpracuje także z zespołem Formuły Student Proton Dynamic i tworzy system autonomicznej jazdy dla bolidu na zawody Formuła Student Driverless.

Gościem audycji będzie Igor Fleiszer, organizator CARBON Silesia Festival 2022. Już po raz drugi, w dniach 10 i 11 czerwca w Zabrzu, odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej. CARBON Silesia Festival ogłosił listę pierwszych gwiazd sceny elektronicznej, których dźwięki wypełnią unikatową przestrzeń Sztolni Królowa Luiza. Audiowizualna oprawa, unikatowe i oryginalne miejsce, a także zróżnicowany program muzyczny to główne składowe CARBON Silesia Festival, którego organizatorzy zapewniają, że tegoroczne wydarzenie zapewni jeszcze więcej pozytywnych wrażeń.​ Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 


Czytaj także:


W audycji również:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • przegląd sportowy
  • Gamigowy Flesh.

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w czwartek (14.04) po godz. 6.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

Token - cyfrowe dzieło sztuki? Co o nim wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 22:40
Za nami pierwsza aukcja tokenu NFT w Polsce, jej wynik to 312.700 zł - 62-krotne przebicie ceny wywoławczej. Przedmiotem licytacji był cyfrowy model 3D, wykonany na podstawie rzeźby Tomasza Górnickiego "Fortune". To imponujący rezultat, ale czym tak naprawdę jest token NFT i jak działa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"FOMO 2021. Polacy a lęk przed odłączeniem podczas pandemii". Raport

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 13:30
Według raportu przygotowanego przez Uniwersytet Warszawski zarówno w grupie nastolatków, jak i młodych dorosłych wzrósł odsetek wysoko "sfomowanych". Są to osoby, które odczuwają lęk przed odłączeniem od sieci, informacji, zdarzeń m.in. w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń