Rodzinny gaming - relaks w święta

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 13:43
Święta to nie tylko wspólna wieczerza, ale także relaks i odpoczynek w rodzinnym gronie. Do ulubionych form spędzania wolnego czasu w święta dołączył gaming.
Wspólne granie może być dobrym relaksem dla całej rodziny
Wspólne granie może być dobrym relaksem dla całej rodzinyFoto: shutterstock/BalanceFormCreative

Wspólna gra na konsoli czy komputerze dołączyła do listy najpopularniejszych świątecznych rozrywek. Wspólny gaming może łączyć i zbliża do siebie rodzinę - tak dowodzi badanie przeprowadzone przez pracownię YouGov.


Granie jako relaks

Lubimy gaming. Wielu Polaków gra w gry wideo, a w pandemii graczy przybyło - mówi Sylwia Błach, pisarka i dziennikarka technologiczna. - Jeśli chodzi o same święta, to jesteśmy przede wszystkim zainteresowani graniem ze współmałżonkiem, partnerem, dziećmi i rodziną. Badanie wykazuje także, że wielu z nas chce zagrać ze swoimi dziadkami.

Z raportu wynika, że w gry w czasie świąt planuje grać blisko 40 procent respondentów. - Ciężko powiedzieć w co będą grać, bo trendy się zmieniają, a wybór jest duży - tłumaczy rozmówczyni Marty Zinkiewicz. - Na pewno cenimy gry logiczne, w które także można grać z dziadkami i starszymi osobami. Prawie połowa respondentów deklarowała, że sięgnie po gry, po to, żeby złagodzić stres.   


Okazja do wspólnej zabawy

Jak przekonują autorzy raportu wspólne granie może łączyć pokolenia i jest świetną okazją do rozmów. - W momencie relaksu, wiele rozmów wypływa naturalnie. Granie może zbliżać. Dzięki wspólnej zabawie, możemy zacząć współpracować w wirtualnej przestrzeni, wspólnie obmyślać strategie, a nawet gotować - tłumaczy Sylwia Błach. - Dodatkowo gry dla starszych osób mogą być dobrym treningiem, bo wzmacniają koordynację ruchową i wpływają na umiejętność logicznego myślenia. Ważne jednak, żeby w święta znaleźć także czas na inne wspólne aktywności. 


Posłuchaj
04:14 Czwórka/Pierwsze Słyszę - gaming śwąteczny 22.12.2022.mp3 W audycji mówimy o świątecznym gamingu (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

Zobacz także:


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Materiał: Marta Zinkiewicz

Data emisji: 22.12.2022

Godzina emisji: 8.35

aw

Czytaj także

Sekrety pracy świętego mikołaja. "Warto motywować dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 10:38
W wigilijny poranek, 24 grudnia, gdy większość z nas zaczyna szykować świąteczny stół, profesjonalni święci mikołaje ruszają do pracy, by spotkać dzieci, które czekają na prezenty. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie marnuj w święta. Podpowiadamy jak to zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 10:42
Potrzeba i temat niemarnowania jedzenia z roku na rok jest nam coraz bliższy. Wraca też w kontekście świąt, bo często po kolacji wigilijnej mamy nie tylko pełne brzuchy, ale i kosze na śmieci. Są sposoby by to zmienić. 
rozwiń zwiń