Foodsharing - nie marnuj jedzenia, podziel się nim!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 13:00
Jadłodzielnia to przestrzeń, w której każdy może podzielić się jedzeniem z każdym. Ze specjalnej lodówki weźmiemy produkty, na które mamy ochotę, pozostawiając tam to, czego akurat sami nie potrzebujemy.
Audio
  • Na czym polega idea foodsharingu i jak realizuje ją Jadłodzielnia? (Dzień Kobiet/Czwórka)
W specjalnie przygotowanych lodówkach i szafkach znajdzie się jedzenie, którym będzie można się poczęstować, przynosząc swoje produkty
W specjalnie przygotowanych lodówkach i szafkach znajdzie się jedzenie, którym będzie można się poczęstować, przynosząc swoje produktyFoto: Glow Images/East News

W Polsce marnuje się ok 9 mln ton żywności rocznie, z czego 2 mln przypada na konsumentów indywidualnych. To koszt od 25 do 45 zł na osobę w ciągu miesiąca. Dlatego Agnieszka Bielska postanowiła założyć Jadłodzielnię, dzięki której zamiast wyrzucać jedzenie – będziemy mogli się nim dzielić. - Chodzi o to, by każdy w sposób wygodny, przyjemny i naturalny mógł poczęstować innych swoim jedzeniem, ale także wziąć coś dla siebie - mówiła w Czwórce Bielska. - W Niemczech takie lodówki i szafki działają, są ich tysiące. Chcielibyśmy tę ideę rozpowszechniać w Warszawie i innych miastach w Polsce.

Ekspertka mówiła w Czwórce, jak dokładnie działa system foodsharingu i czy ma szansę sprawdzić się w naszym kraju. Tłumaczyła także, jak można dołączyć do ekipy Jadłodzielni i gdzie w Warszawie i innych miastach Polski staną specjalne lodówki i szafki na jedzenie.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Katarzyna Dydo i Aleksandra Jasińska

Gość: Agnieszka Bielska (współzałożycielka Jadłodzielni)

Data emisji: 13.05.2016

Godzina emisji: 9.00

kd/pj

Czytaj także

Wrocław od kuchni, czyli kulinarne wycieczki po mieście

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 12:45
Agnieszka Szydziak i Aneta Pacuła-Podemska bacznie śledzą trendy we wrocławskiej gastronomii, oprowadzają smakoszy kulinarnymi szlakami i organizują spotkania z szefami kuchni oraz degustacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Weronika Książkiewicz - od tancerki do zabójczyni

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 11:40
Urodzona w Rosji aktorka zagrała w wielu polskich serialach i filmach, a obecnie można ją oglądać w komedii romantycznej Mitji Okorna "Planeta Singli". Jako dziecko trenowała taniec klasyczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulinarne powroty - tradycja i fermentacja

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 14:23
- Poznań, Trójmiasto, Kraków świetnie rozwijają się gastronomicznie, jednak większość trendów wychodzi z Warszawy - mówi Magda z Krytyki Kulinarnej i zdradza nadchodzące mody.
rozwiń zwiń