Elektronika, snowboard i moda - zacznij tydzień z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 13:41
Zima to wcale nie jest czas nudy. W ostatnią sobotę mogliśmy się wybrać na Oscyp Snowboard Contest, na relację z którego zapraszamy, ale też miło czas możemy spędzić w domu i jak nasi goście naprawiać konsole albo tworzyć ciuchy z resztek. 
W Czwórce czeka na Was potężna dawka kultury i najlepszej rozgrzewającej muzyki. Fot. shutterstockRoman Samborskyi
W Czwórce czeka na Was potężna dawka kultury i najlepszej rozgrzewającej muzyki. Fot. shutterstock/Roman Samborskyi Foto: shutterstock/Roman Samborskyi

Już o 8.15 nasze studio odwiedzi Szymon Byra, prowadzący kanał Wielki elektronik, gdzie pokazuje, jak serwisuje konsole do gier oraz laptopy. Sprawdzimy jak wygląda taka naprawa od kuchni i czy świat elektroniki zastawia na nas wiele pułapek.

O 8.30 zapraszamy na podsumowanie niezwykłego wydarzenia, jakim jest Oscyp Snowboard Contest 2024. W ostatnią sobotę (3 lutego) na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej zmierzyli się najlepsi zawodnicy polskiego snowboardu. W rozmowach z Hanną Dołęgowską i Mateuszem Kulikiem wszyscy riderzy zgodnie podkreślali, że tam liczy się atmosfera, to ona tworzy Oscyp. Zwycięzcami Oscyp Snowboard Contest zostali: Kasia Rusin, najlepsza wśród kobiet i Jarek Jaromin, nagrodę za Best Tricka zgarnął Wojciech "Gniazdo" Pawlusiak. - Oscyp jest imprezą w swojej idei robioną przez snowboardzistów dla snowboardzistów. Jest tu czołówka polskiego snowboardingu - starzy wyjadacze i młodzi wyjadacze. Obie te grupy muszą skonfrontować swoje style i skrzyżować miecze - mówił w Czwórce Maciej Stasiak. W "Pierwsze słyszę" zapraszamy na kolejną relację z tej imprezy. 

Po 9.15 nasze studio odwiedzi Dominika Ciemięga, która pod marką Trash Couture tworzy ubrania z używanych ciuchów i resztek. Sprzeciwia się w ten sposób światu szybkiej mody. Jej ubrania mają nosić zwykli ludzie, nie modele i modelki.

Zapraszamy na serwis kulturalny i sportowy. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w poniedziałek (05.02) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj/mo

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscyp Snowboard Contest 2024 - te zawody tworzy atmosfera! Znamy zwycięzców!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2024 08:30
Oscyp Snowboard Contest to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce - 3 lutego odbyła się ich 15. odsłona oraz 2. edycja Oscypka, dla najmłodszych. To był dzień pełen wrażeń, emocji i wspaniałych spotkań na stoku na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Nie zabrakło tam Czwórki, która patronowała wydarzeniu. 
rozwiń zwiń