"Urban jungle" - rośliny w domu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 22:40
W ostatnim czasie wrosła sprzedaż roślin. Pandemia oraz izolacja sprawiły, że wiele osób poczuło potrzebę otaczania się roślinami i bliższego kontaktu z naturą. Monstery, filodendrony, paprocie - za kolekcjonerskie okazy trzeba zapłacić nawet 14 tys. złotych. Okazuje się, że na tym popularnym hobby można zarobić
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/AnnaTamilatock

shutterstock_wege 1200.jpg
Czy dieta planetarna może uratować Ziemię?

Sklepy ogrodnicze cieszą się wysokimi wynikami sprzedaży rośliny doniczkowych, które od jakiegoś czasu robią furorę w mieszkaniach Polaków. Niektóre ze sklepów od początku pandemii notują wzrost sprzedaży do 200 proc, a moda na rośliny doniczkowe i urządzanie w domu "urban jungle" trwa w najlepsze. W ostatnim roku trend rozwinął się jeszcze mocniej, co widoczne jest m.in. na portalach społecznościowych.

Czytaj także:

Na antenie Czwórki również przyjrzymy się temu co w kosmosie. Prognozy przewidują burze słoneczne, a ich skutki odczujemy na Ziemi. W ubiegłym roku słońce wkroczyło w kolejny trwający 11 lat cykl. Jego szczytowy moment przypada na 2025 r. Wtedy właśnie słoneczne burze mogą wezbrać na częstotliwości, a tym samym utrudnić nam życie codzienne. Z Darią Rogowską natomiast porozmawiamy o książce "Ekocentryczka w kuchni" - w której sezonowo, roślinnie, less waste.


W audycji również:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Gamingowy Flesz

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w czwartek (3.06) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

Świadome zakupy. Czy potrafimy odróżniać zdrowe produkty? 

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 11:00
Wielu z nas wciąż nie zwraca uwagi na skład kupowanych produktów, a o zakupie decyduje przede wszystkim cena. Nie sprawdzamy składu produktu, często też nie wiemy, jak to zrobić. Warto jednak podejść do naszych wyborów świadomie, bo przecież to, co jemy, ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Zwłaszcza w czasie pandemii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oddawać czy nie oddawać? Osocze pomaga chorującym na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 17:00
Apele do ozdrowieńców w sprawie "dzielenia się" osoczem można przeczytać na profilach Centrów Krwiodawstwa. Edyta Ułasiewicz, lekarz transfuzjolog kliniczny, potwierdza, że osocze wciąż jest pobierane od ozdrowieńców, badane, wysyłane do szpitali na zamówienie lekarzy oddziałów covidowych. 
rozwiń zwiń