Polska - Chiny. Zbliża się VII edycja projektu Warsaw - Beijing Forum

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 18:00
Warsaw - Beijing Forum to najważniejsze przedsięwzięcie studenckie w obszarze relacji polsko-chińskich. Wydarzenie odbędzie się po raz siódmy, tym razem w wersji zdalnej w dniach 10-11 kwietnia. Organizatorem jest Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin Uniwersytetu Warszawskiego, czyli ludzie szczególnie zainteresowani Państwem Środka.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fizkes

Posłuchaj
shutterstock Harbucks studenci ludzie  radość 1200.jpg
Studenckie koło naukowe - szansa na karierę?

Tegoroczna VII edycja Warsaw - Beijing Forum odbędzie się pod hasłem "Energy for Future Earth". Organizatorzy wychodzą z założenia, że środowisko naturalne jest wartością uniwersalną, którego ochrona wymaga kształtowania świadomości ekologicznej oraz odpowiedniej edukacji na temat krajowych i międzynarodowych regulacji prawnych w tej dziedzinie.


Posłuchaj
13:22 Czwórka/Strefa Studenta - Warsaw - Beijing Forum 06.04.2021.mp3 O VII edycji Warsaw - Beijing Forum rozmawiamy z jego organizatorami (Strefa Studenta)

 

- Projekt Warsaw - Beijing Forum powstał jako platforma do wymiany studenckiej pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a China University of Political Science and Law w Pekinie. Jeżeli chodzi o jego formułę, to skupiamy się przede wszystkim na współpracy w trzech obszarach: kulturowym, biznesowym i naukowym - mówi student Krzysztof Jaworski, koordynator Teamu Finanse, projektu Warsaw - Beijing Forum.

Dotychczas spotkania odbywały się na zasadzie wymiany. W okolicach kwietnia i maja strona chińska przylatywała do Polski na 2 tygodnie, zaś w listopadzie lub na początku grudnia polska strona leciała do Chin. Obecnie, ze względu na trwającą pandemię wydarzenie będzie miało formę zdalnej konferencji.


W imieniu Forum Warszawa-Pekin i Studentów & # 039; Organizacja Prawa i Gospodarki Chin przy Uniwersytecie ...

zestaw bitewny przez & nbsp; Środa, 27 Stycznia 2021

- Nie chcieliśmy przerywać naszego projektu i postanowiliśmy dostosować się do zaistniałej sytuacji - opowiada studentka Emilia Szostak, koordynatorka marketingu w projekcie Warsaw - Beijing Forum. - Dlatego wyszliśmy z inicjatywą stworzenia nie tylko tej konferencji, która nadchodzi, ale również wielu innych spotkań otwartych. Robiliśmy w tym roku dużo webinarów Energy Law Academy, a kwintesencją tej VII edycji, która jest poświęcona ochronie środowiska naturalnego i sektorowi energetyki, jest właśnie najbliższa konferencja Energy for Future Earth.

Jak tłumaczy organizatorka, tematyka wydarzenia nie jest przypadkowa. - Każda edycja WBF ma swój temat przewodni i w VI edycji były to nowoczesne technologie, a teraz zdecydowaliśmy, że kwestia środowiska dotyczy każdego z nas - wyjaśnia. - Nie każdy wie, jak to wygląda na arenie międzynarodowej, jak to wygląda w przypadku Chin i też współpracy pomiędzy Europą a Chinami. A jako że Chiny są światowym pionierem w kwestii energetyki m.in. wiatrowej i wodnej, to stwierdziliśmy, że jest to temat na czasie i warto go poruszyć.

 Sprawdź także:


shutterstock_studenci_1200.jpg
Jaki zawód liczy się w pandemii?

Studenci podkreślają, że warto przyglądać się Chinom i obserwować, jakie w tym kraju pojawiają się nowe pomysły i nowe koncepcje na wytwarzanie, przesyłanie i składowanie energii. Pojawiają się bowiem istotne rozwiązania w skali lokalnej, ale też i międzynarodowej.

- Hasło "Energy for Future Earth" - Energia dla przyszłej Ziemi. Obecnie można zauważyć coraz dalej idące zmiany i zniszczenie środowiska, dlatego więc warto już teraz szukać sposobów pozyskiwania energii, które są mniej inwazyjne, które pozwalają w większym stopniu na zrównoważony rozwój i zachowanie aktualnego stanu środowiska naturalnego. Temu będą poświęcone kolejne panele konferencji - mówi Krzysztof Jaworski. - Całość wydarzenia będzie się odbywała 10-11 kwietnia. Transmisja paneli eksperckich będzie dostępna w mediach społecznościowych. Wśród paneli znajdziemy tematykę poświęconą kwestii prawa energetycznego w relacji Unii Europejskiej do Chin. Znajdą się również panele o konkretnych źródłach energii, czyli energetyce wiatrowej, wodnej, czy też ogólnie odnawialnym źródłom energii. W trakcie paneli będą przedstawione aktualne rozwiązania techniczne i prawne, a nasi eksperci będą dyskutować na temat rozwiązań i perspektyw.

 

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta
Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Emilia Szostak (koordynatorka marketingu w projekcie Warsaw-Beijing Forum, studentka III roku sinologii na UW), Krzysztof Jaworski (koordynator Teamu Finanse, projektu Warsaw-Beijing Forum, student IV roku prawa UW)

Data emisji: 06.04.2021

Godz. emisji: 14.08

aw

Czytaj także

Jaki zawód liczy się w pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 09:04
Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami, ale pokazała też jakie zawody mogą przetrwać kryzys związany z lockdownem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoły dla przyszłych wojskowych. Jak wyglądają takie studia?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 20:06
Wojskowa Akademia Techniczna i Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie to najpopularniejsze placówki, które kształcą zawodowych żołnierzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Student szuka pracy. Co w ofercie Targów Pracy?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:00
Poszukiwanie pracy lub praktyk zawodowych jest w dobie pandemii niezwykle trudne, dlatego - jak przekonywał Karol Jaskóła, współorganizator Studenckich Targów Pracy SGH - warto korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości.
rozwiń zwiń