Nowe Technologie

Rewolucja w wyścigach samochodowych? Jazda na torze, bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2023 11:00
Jeszcze w tym roku ma ruszyć liga wyścigowa, której uczestnicy będą zdalnie sterować swoimi pojazdami. Jak dokładnie ma wyglądać ta rywalizacja i kto weźmie w niej udział?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/bodnar.photo

motoryzacja samochody retro historia 1200.jpg
Jak wyglądały wyścigi samochodowe 120 lat temu? [WIDEO]

Firma Avicar postanowiła zrewolucjonizować wyścigi samochodowe. Specjalna liga, która ma ruszyć jeszcze w tym roku, będzie łączyć prawdziwe samochody znajdujące się na torze z kierowcami, którzy będą nimi sterować zdalnie, za pomocą specjalnych kontrolerów.
Dzięki wirtualnej rzeczywistości, uczestnik takiego wyścigu, będzie mógł z dowolnego miejsca na Ziemi wziąć udział w tych nowoczesnych zmaganiach.

Oczywiście podobne rozwiązania miały już miejsce, jednak tym razem, po raz pierwszy w historii, kierowcy będą mogli znajdować się w zupełnie różnych zakątkach naszego globu. Dodatkowo będą sterować prawdziwymi samochodami w czasie rzeczywistym. Już w grudniu tego roku ma ruszyć pierwsza odsłona Cloud Prix Championship, która będzie miała miejsce w Miami w Stanach Zjednoczonych. Organizator i twórca, czyli wspomniana firma Avicar, ma kilka miesięcy na skompletowanie uczestników. Tych ma być jedenastu. Po zakończonej selekcji, każdy z kierowców otrzyma "Angel Key", czyli wirtualny kluczyk umożliwiający zdalne połączenie z samochodem znajdującym się na torze. Cała jedenastka będzie ścigać się takimi samymi pojazdami.

– Nasza technologia oferuje mikrosekundową reaktywność w czasie rzeczywistym i reakcję dotykową, która jest zbliżona do siedzenia za kierownicą bez konieczności wychodzenia z domu – deklaruje organizator.

Za produkcję samochodów ma odpowiadać Siemens Advanta. Będą to w pełni elektryczne pojazdy, które według zapowiedzi, będą mogły osiągać prędkość 160 km/h. Biorąc pod uwagę fakt, że w samochodach nie będą znajdowali się ludzie, możliwe jest maksymalne ich odchudzenie. Dlatego też auta będą pozbawione drzwi, szyb czy siedzeń. Będą za to wyposażone w kamery 360 stopni, dzięki którym wirtualni kierowcy będą mogli poczuć się jak wewnątrz pojazdu. Zdalne sterowanie ma się odbywać za pomocą szybkiego Wi-Fi lub 5G i satelity.

Czy zdalne wyścigi osiągną komercyjny sukces?


CZYTAJ TAKŻE:

kw/źródło: carbuzz.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Badanie: wyższa cena wykupu auta to niższa miesięczna rata leasingu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 15:30
- Jeśli cena wykupu auta zostanie ustalona na poziomie 50 proc., to miesięczna rata z tytułu 3-letniego leasingu spadnie o jedną trzecią – wynika z wyliczeń firmy Carsmile. Dodano, że alternatywą do odstąpienia od wykupu może być wydłużenie umowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wydłużyć zasięg w samochodzie elektrycznym?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 05:00
Zasięg to jedna z kluczowych kwestii przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak go wydłużyć?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Twarz otwierająca samochód. System na miarę XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 11:00
Na początku był zwykły kluczyk. Potem pojawiły się specjalne karty, smartfony, a nawet podskórny chip. Sposobów na dostanie się do wnętrza auta jest coraz więcej. Firma Genesis wpadła na pomysł, aby umożliwić kierowcy otwarcie samochodu po zeskanowaniu twarzy.
rozwiń zwiń