Polskie Radio
Section05
dostawcy

Lubelskie: Ukraina przedłużyła zwolnienie z opłat celnych na sprowadzane auta osobowe

– Strona ukraińska przedłużyła o kolejny miesiąc termin obowiązywania zwolnienia z opłat celnych samochodów sprowadzanych na Ukrainę - poinformował rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś. Dodał, że kolejki na przejściach w regionie zmniejszyły się.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport granica sankcje Unia Europejska firma dostawcy infrastruktura Rosja Ukraina samochody samochód pieniądze Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

Coraz krótsze kolejki tirów do przejść z Białorusią. Sankcje wobec przewoźników ze Wschodu weszły w życie

Do 13 godzin muszą czekać kierowcy aut ciężarowych na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach. To kilkanaście godzin krócej niż w sobotę wieczorem. Również do 13 godzin skróciła się kolejka ciężarówek oczekujących na wyjazd z Polski na Białoruś przez przejście graniczne w Koroszczynie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport Białoruś granica sankcje Unia Europejska firma dostawcy infrastruktura

Polska zawiesza część przepisów dot. kierowców zawodowych. Chodzi o zachowanie płynności przewozów

Polska postanowiła wprowadzić tymczasowe odstępstwa od stosowania niektórych przepisów rozporządzenia dotyczących czasu prowadzenia pojazdu, przerw i okresów odpoczynków kierowców wykonujących krajowe i międzynarodowe przewozy drogowe paliw. Odstępstwa będą stosowane od 4 marca do 2 kwietnia 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport kierowca przepisy ministerstwo infrastruktury dostawcy

ReVolta na ulicach Londynu

Elektryfikacja samochodów dostawczych wkracza w kolejny etap. Jeszcze tego lata bezemisyjna ciężarówka wyjedzie na ulice Londynu i rozpocznie "pracę" na rzecz miasta. Testy pozwolą sprawdzić, jak pojazd poradzi sobie w czasie codziennego użytkowania i jakie będą koszty jego eksploatacji. Czy czeka nas rewolucja w ruchu miejskim? 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochody elektryczne dostawcy dostawa pojazdy elektryczne Anglia Szwecja Polskie Radio miasto miasto przyszłości elektromobilność ŚWIAT

SMS-y dotyczące paczek i nieudanych doręczeń. Uwaga na oszustów!

Przedświąteczny czas to okres wzmożonych zakupów, również internetowych. W prezentowej gorączce warto zachować czujność. Oszuści coraz częściej podszywają się pod firmy kurierskie i dostawców przesyłek. Fałszywe wiadomości docierają głównie za pomocą SMS. Policja apeluje, by pod żadnym pozorem nie klikać w linki i nie podawać danych. Brak ostrożności może zakończyć się utratą konta bankowego i zgromadzonych na nim pieniędzy. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo phishing sms kurier dostawcy Piotr Łodej