Polskie Radio
Section05
pojazdy elektryczne

TYLKO U NAS Elektryczny kwadrycykl już gotowy. Poznaj jego możliwości

W korku wciśnie się między samochody, a na trasie pojedzie do 90 km na godzinę. To w pełni już gotowy elektryczny pojazd spółki Triggo, która zaprezentowała go podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. - To ciężki kwadrycykl o napędzie elektrycznym do poruszania się po mieście - powiedział Polskiemu Radiu 24 Rafał Budweil, prezes spółki Triggo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samochody elektryczne samochody pojazdy elektryczne

Prawo nie nadąża za coraz szybszymi e-hulajnogami

Elektryczne hulajnogi są modne i coraz popularniejsze, również w Polsce, między innymi za sprawą robiących furorę aplikacji, które ułatwiają wypożyczenie hulalnogi na krótki czas. Można już mówić o prawdziwym boomie na takie pojazdy a wiele, przeważnie młodych osób, woli w mieście na krótszych dystansach e-hulajnogę od komunikacji miejskiej.
Zobacz więcej na temat:  transport ministerstwo infrastruktury przepisy pojazdy elektryczne pojazdy

Całkowicie odmienione Veturilo już wkrótce!

Funkcjonalność, technologia i wygoda. Aplikacje mobilne, dotykowe wyświetlacze, dodatkowy hamulec, obsługa kart zbliżeniowych i wprowadzenie rowerów elektrycznych – to tylko część zmian przygotowanych na nowy sezon rowerowy w stolicy. Na 1 marca planowane jest uruchomienie systemu wypożyczania rowerów Veturilo.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA rower zdrowie Warszawa miasto technologie aplikacja mobilna pojazdy pojazdy elektryczne

Samochody elektryczne. Co na to Polacy?

Zainteresowanie samochodami zasilanymi prądem ostatnio gwałtownie wzrosło. Szczególnie po ogłoszeniu rządowego planu, zgodnie z którym już za kilka lat po polskich drogach ma jeździć spora liczba samochodów elektrycznych. Nie brakuje opinii sceptycznych, ale znaczna część Polaków przyznaje, że chciałaby wypróbować nowy wynalazek.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA samochody elektryczne samochody prąd badania kierowca pojazdy elektryczne