Polskie Radio

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o akcji "Trójka pomaga"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 18:20
Wieczne pióro prezydenta Andrzeja Dudy, złota broszka pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, koszulka i czapka z autografem Igi Świątek, lot szkoleniowy policyjnym śmigłowcem - te i inne dary przekazane przez przyjaciół Trójki będzie można zlicytować w najbliższą niedzielę (20 grudnia) na antenie Programu 3 Polskiego Radia. "Polskie Radio zawsze jest blisko tych, którzy potrzebują pomocy" - podkreśla Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska 
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio
CHJ 24.11.2020r. rano, nagr. Urszula Karłowicz  lat 7 z Zabrodzia.jpg
Wielki Finał "Choinek Jedynki". Słuchacze wylicytowali 177 626 złotych

Dochód z aukcji przekazany zostanie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Czytaj także:

- Polskie Radio zawsze jest blisko tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia i tak rozumiemy zresztą naszą misyjną działalność. Często i chętnie włączamy się w akcje charytatywne i różnego rodzaju akcje pomocowe - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:22 10801866_1.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o akcji "Trójka Pomaga" (IAR)

Dodaje, że Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach potrzebuje w tym roku szczególnej uwagi i wsparcia, bo z powodu pandemii nie odbędzie się policyjny bal, z którego dochód przeznaczany był na potrzeby podopiecznych Fundacji. Wszystkie licytowane przedmioty można zobaczyć na stronie Programu 3, na portalu polskieradio.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Wyjątkowe dary

Wśród darów przekazanych na aukcję przez Komendę Główną Policji jest m.in. pamiątkowa fotografia papieża Franciszka z policjantami z jego wizyty w Polsce, replika gwizdka policyjnego z 1937 r., zdobione srebrne spinki do mankietów z logotypem policji i srebrny medal okolicznościowy. Gośćmi anteny będą nie tylko ofiarodawcy, ale także osoby związane z Fundacją.

Przybliżą one słuchaczom idee wsparcia dla rodzin tych, którzy polegli, służąc Rzeczpospolitej. W kampanię promującą ideę trójkowej zbiórki włączy się także Program 1, Polskie Radio 24 i Czwórka oraz portal polskieradio.pl, na którym będą zaprezentowane wszystkie licytowane przedmioty.

Aukcja na antenie Trójki potrwa od godz. 12.00 do 18.00 w niedzielę 20 grudnia, a na stronie trojkapomaga.pl do wtorku 22 grudnia do godz. 20.00. Aukcję poprowadzą dziennikarze Trójki: Witold Lazar i Piotr Łodej.

***

Słuchacze, którzy zechcą bezpośrednio przekazać pieniądze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, mogą to zrobić, wpłacając dobrowolne sumy na konto bankowe: PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167.

pb

Czytaj także

"Świąteczny Stół Pajacyka". Bożonarodzeniowa akcja PAH

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 15:09
Prawie 470 lokali gastronomicznych w całej Polsce bierze udział w akcji "Świąteczny Stół Pajacyka" organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Właściciele lokali przekażą 10 procent swojego dzisiejszego dochodu na pomoc dla niedożywionych dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zachęcam Państwa do pomagania!". Prezydent zaangażował się w zbiórkę dla chorej 3-miesięcznej dziewczynki

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 07:18
Prezydent Andrzej Duda zaangażował się w akcję charytatywną "Milion BOMBEK dla Ingusi", ratującą życie kilkumiesięcznej Ingi chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). "Zachęcam Państwa do pomagania!" - napisał na swoim Facebooku prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finał 20. edycji Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzyma ponad 14 tys. rodzin

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 08:43
- Rozpoczął się finał 20. akcji Szlachetna Paczka - "Weekend cudów". Samochody z prezentami przygotowanym przez darczyńców dotrą w sobotę i niedzielę do ponad 14 tys. rodzin w Polsce, które potrzebują wsparcia.
rozwiń zwiń