Polskie Radio

Pekin 2022: Polskie Radio Oficjalnym Nadawcą Radiowym

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 09:00
Ponad sto godzin transmisji, relacji, raportów i ciekawostek na sześciu antenach oraz specjalny internetowy serwis olimpijski – w taki sposób Polskie Radio, będące Oficjalnym Nadawcą Radiowym Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 – obsłuży zmagania na sportowych arenach. Transmisje wyemitują: Jedynka, Trójka, Czwórka i PR24. Audycje nawiązujące do Igrzysk pojawią się również w Polskim Radiu Kierowców i Polskim Radiu Dzieciom. 
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutegoFoto: Shutterstock/testing

Od dziś działa specjalny multimedialny serwis olimpijski www.pekin2022.polskieradio24.pl

Do Pekinu Polskie Radio wysłało osiem osób: dziennikarzy oraz inżyniera dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafał Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy), Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny. Na miejscu wspierać będzie ich Tomasz Sajewicz - oficjalny korespondent Polskiego Radia w Chinach, który ma możliwość nadawania relacji spoza stref zamkniętych. Publiczny nadawca uruchomił w Pekinie własne studio emisyjne, dzięki czemu reporterzy Polskiego Radia mogą relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio z aren i obiektów olimpijskich - m.in. ze skoczni, z tras biegowych, biathlonowych i alpejskich oraz torów do jazdy szybkiej na lodzie. 


. .

Radiowa Jedynka planuje nie tylko pełne transmisje konkursów skoków narciarskich (6 i 12 lutego), ale również relacje z ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk. Zmagania na olimpijskich arenach będą obecne na antenie tej stacji niemal przez cały dzień - począwszy od wejść z Pekinu w "Aktualnościach Jedynki" i serwisach sportowych (po równej godzinie), poprzez studia olimpijskie i relacje w ciągu dnia (zwłaszcza, kiedy Polacy będą startować w finałach lub walczyć o medale); aż do wieczornego podsumowania dnia w Pekinie w "Kronice Sportowej" (godz. 22.30). 

. .

Radiowa Trójka zaprasza słuchaczy na "Studio Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Trójce - Pekin 2022" o godz. 7.40 i 16.20 (poniedziałek-piątek) oraz o godz. 8.20 i 17.50 (soboty) i o godz. 9.05 (niedziele). Trójka planuje zapowiedzi i wejścia na żywo do audycji i serwisów w ważnych momentach z udziałem polskich sportowców, a raporty z Pekinu pojawią się również w niedziele 6, 13 i 20 lutego w audycji "Trzecia strona medalu" (ok. godz. 17.15). Bieżące informacje z ZIO również codziennie w serwisach sportowych Trójki. 

logo

Od piątku 4 lutego do niedzieli 20 lutego na antenie Polskiego Radia 24 codziennie o godz. 15.33 emitowany będzie "Magazyn olimpijski - Pekin 2022". Ponadto stacja planuje dodatkowe łączenia z korespondentami w Pekinie, w dniach kiedy Polacy będą walczyć o medale.  

. .

Tematykę igrzysk cyfrowa Czwórka będzie poruszać w wybranych audycjach, wiadomościach oraz przeglądach sportowych. W każdej audycji "Strefa sportu" (od poniedziałku do czwartku o godz. 21.30) pojawi się blok "Zimowe Igrzyska Pekin 2022" (m.in. rozmowy z polskimi olimpijczykami, trenerami, ekspertami, komentatorami itd.). Bieżących informacji z Chin można będzie posłuchać w: porannych i popołudniowych "Przeglądach sportowych", "Sportowym podsumowaniu dnia" oraz w "Sportowym weekendzie". Stacja planuje także olimpijskie podcasty

logotyp Polskiego Radia Kierowców 

Polskie Radio Kierowców będzie emitować specjalny przegląd sportowy "90 sekund o sporcie". Wyniki, relacje i wypowiedzi sportowców - to wszystko na antenie trzy razy dziennie. W czasie startów Polaków dziennikarze PRK będą komentowali zmagania na żywo. Wiadomości prosto z Pekinu pojawią się także w serwisach informacyjnych. 

. .

Polskie Radio Dzieciom przedstawia od 29 stycznia w audycji "Rodzinny w-f" (godz. 10.00) poszczególne dyscypliny sportowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W pierwszym odcinku były to: biathlon, curling, hokej na lodzie, kombinacja norweska, a w kolejnych zostaną zaprezentowane: biegi narciarskie, łyżwiarstwo figurowe, narciarstwo alpejskie, saneczkarstwo (5 lutego); bobsleje, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo dowolne, short track (12 lutego) oraz skeleton, skoki narciarskie, snowboarding (19 lutego). Ponadto w audycji "Dawno, dawno temu" (5 lutego; godz. 15.00) można będzie posłuchać o historii Igrzysk Olimpijskich, a w "Słowo do słowa" (4 lutego, godz. 15.30) wyjaśniona zostanie różnica pomiędzy pojęciami 'Olimpiada' i 'Igrzyska Olimpijskie'. Codziennie emitowany będzie "Express sportowy" (godz. 9.45, powtórki o 15.15). 

Serwis specjalny 

Złoży się to na ponad sto godzin relacji, wejść reporterskich i raportów. Igrzyska będzie można również śledzić dzięki specjalnemu, multimedialnemu serwisowi internetowemu pekin2022.polskieradio24.pl (również: www.beijing2022.polskieradio24.pl), który startuje 4 lutego. Znajdą się w nim najnowsze doniesienia ze sportowych aren, tabele wyników, multimedia i sporo ciekawostek o polskich zawodnikach. Ponadto znaleźć tu będzie można relacje dziennikarzy Polskiego Radia. Użytkownicy będą mogli posłuchać specjalnych kronik olimpijskich z radiowej Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24. Na bieżąco dodawane będą wywiady i relacje przeprowadzone przez dziennikarzy Polskiego Radia na igrzyskach w Tokio. Pojawi się tabela medalowa i terminarz igrzysk (z uwzględnieniem startów Polaków) oraz charakterystyka dyscyplin zilustrowana ciekawymi infografikami. Udostępnione zostaną też archiwalne nagrania Polskiego Radia z poprzednich zawodów olimpijskich. 

Pekin 2022: reprezentacja Polski i ekipa Polskiego Radia wyruszyły na igrzyska

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 odbędą się w dniach 4-20 lutego. Rozdanych zostanie 109 kompletów medali. Polska ekipa liczyć będzie 128 osób, w tym 57 zawodników - 30 kobiet i 27 mężczyzn, którzy reprezentują 5 Polskich Związków Sportowych

Polskie Radio na IO w Pekinie 2022 Polskie Radio na IO w Pekinie 2022

 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia

Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

 mat. pras / rk 

Czytaj także

Polskie Radio na ZIO Pekin 2022: ponad sto godzin transmisji i relacji

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 13:10
Polskie Radio towarzyszy polskim sportowcom wszędzie tam, gdzie reprezentują barwy narodowe i walczą o medale. Podczas rozpoczynających się 4 lutego Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, ekipa dziennikarska publicznego nadawcy będzie liczyła 8 osób. Polskie Radio uruchomi w stolicy Chin własne studio nadawcze, a reporterzy będą mogli komentować rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich. Planowanych jest ponad sto godzin transmisji i relacji, które wyemitowane zostaną na antenach: Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24. Audycje nawiązujące do zmagań w Pekinie pojawią się również w Polskim Radiu Kierowców i Polskim Radiu Dzieciom. Powstanie również specjalny olimpijski serwis internetowy Portalu Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pekin 2022. Tak wygląda życie tuż przed igrzyskami

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 14:27
- Jestem nieopodal Pekinu, tu odbywać się będzie część konkurencji, m.in. narciarstwo klasyczne. Skocznia jest niezwykle efektowna, choć jest także całkowicie odsłonięta, tu nie ma drzew, więc wiatr może płatać zawodnikom figle - relacjonował dziennikarz Polskiego Radia Dariusz Urbanowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pekin 2022. Sport, bojkot, polityka, rygor i emocje. Sajewicz: igrzyska pod specjalnym nadzorem

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 14:17
– Kontrola to jeden z wyznaczników tych igrzysk, niestety nie tylko pod względem pandemicznym. Już teraz widać, że będą to igrzyska inne niż wcześniejsze. Nie tylko bardzo rygorystyczne środki sanitarne, o których mówi cały świat, ale też i innego rodzaju ograniczenia – powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Pekinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pekin 2022: Biało-Czerwoni zapewnią kibicom emocje. Ale czy uda się sięgnąć po medale?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 23:00
Rozpoczynają się zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Reprezentacja Polski będzie miała swoich przedstawicieli w 57 spośród 109 konkurencji. Kibice liczą na medale Biało-Czerwonych, jednak walka o krążki będzie w tym roku wyjątkowo trudnym zadabniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. Zbigniew Bródka kończy olimpijską karierę

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 12:10
Kilka razy dziennie najświeższe informacje, relacje i ciekawostki, wejścia na żywo w audycjach i serwisach, a także raporty podsumowujące w weekendy – tak w Trójce relacjonujemy to, co dzieje się podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. 
rozwiń zwiń