Polskie Radio Dzieciom

Muzyczne placówki ambasadorskie - szkolny koncert

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 15:51
Polskie Radio Dzieciom odwiedziło Warszawską Szkołę Muzyczną, gdzie odbył się uroczysty koncert. Na miejscu była Julia Rozbiecka, reporterka stacji, która przysłuchiwała grze na instrumentach, a także śpiewanym przez dzieci kolędom. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów koncertu i rozmów z dziećmi.
Muzyczne Placówki Ambasadorskie w PRD
Muzyczne Placówki Ambasadorskie w PRDFoto: Shutterstock/carlos castilla

Najpierw pstrykanie palcami, uderzanie rękami o kolana, a potem wyklaskiwanie rytmu... Bo tak właśnie z pstrykaniem i wyklaskiwaniem, widownia i młodzi artyści Warszawskiej Szkoły Muzycznej, ćwiczyli śpiewanie kolęd i pastorałek w czasie uroczystego koncertu szkolnego.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego fragmentu tego koncertu. Kolejny fragment koncertu będzie można usłyszeć już za tydzień.


Posłuchaj
05:10 muzyczne podróże 20.12 wstęp do koncertu.mp3 Relacja ze szkolnego koncertu kolęd i pastorałek w Warszawskiej Szkole Muzycznej_Placówki Ambasadorskie w Polskim Radiu Dzieciom_20.12.2023

 

Audycja: Muzyczne podróże / stały kącik "Muzyczne placówki ambasadorskie"
Reporterka: Julia Rozbiecka
Godzina emisji: 10.45

Polskie Radio Dzieciom odwiedza placówki ambasadorskie, aby porozmawiać o instrumentach muzycznych i nauce gry na nich. Gitara, klawesyn, harfa nie raz wybrzmiewały w nagraniach reporterskich. Ich stałą częścią są także rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką gry na wybranych instrumentach.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Muzyka w słuchowiskach. Adam Wojtyszko: dzięki niej słowa zyskują nowy wymiar

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 11:25
- Nie doceniamy muzyki, ale gdy dzieje się coś ważnego, chcemy, aby ona była, czy jest to przyjęcie urodzinowe, ślub czy inna ważna uroczystość. Niedobrze, gdy traktujemy muzykę tylko jako coś zabawowego, rozrywkowego, bo ona porusza emocje, a wszystko, co oddziałuje na emocje, jest bardzo ważne - mówił w audycji "Muzyczne podróże" Adam Wojtyszko, reżyser słuchowiska "EKO UFO".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy kulinarnych detektywów! Przedświąteczna zabawa pełna smaków w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2023 07:45
Już po raz drugi Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w zabawie kulinarnej dla całych rodzin. W okresie przedświątecznym od 11 do 22 grudnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji, można było sprawdzić się w roli detektywa. Pięć pierwszych osób, które najszybciej odgadły nazwę tajemniczej potrawy, otrzyma rodzinne upominki. W drugim tygodniu zabawy kulinarnej przygotowaliśmy przysmak, który jest słowiańskim ciastem obrzędowym. Kto został kulinarnym detektywem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak napisać list do św. Mikołaja? Miś i Smok zapraszają

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2023 16:11
Miś i Smok postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i podpowiedzieli św. Mikołajowi co marzy im się od niego dostać. Wyzwanie z pozoru proste, okazało się dość trudną sprawą bo jak zawrzeć w jednym liście wszystko czego pragną oni i ich najbliżsi?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulfon i Monika przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2023 18:00
W przedświątecznym nastroju Kulfon i Monika rozmawiali w Polskim Radiu Dzieciom o tym, jak przebiegały u nich Mikołajki i czy spotkali świętego Mikołaja. Nie zabrakło także rozmów o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia i czasie wyczekiwania. Na co najbardziej teraz czekamy?
rozwiń zwiń