Polskie Radio Dzieciom

Zachęcam aby wyjść na łąkę i policzyć ziarna maku w makówce. Małgorzata Strzałkowska gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2024 11:38
W książka "Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki" znajdziemy nie tylko rymowane historie o krasnoludkach które noszą różne transparenty np. "naprawiamy złego skutki. krasnoludki", ale jak zauważyła Małgorzata Strzałkowska są też informacje naukowe, jak choćby łacińskie nazwy roślin i zwierząt, a nawet takie ciekawostki jak: ile ziaren maku znajdziemy w jednej makówce? O tym co jeszcze znajduje się w najnowszej publikacji, autorka opowiedziała Martynie Chuderskiej w "Poranku".
Małgorzata Strzałkowska gościem Polskiego Radia Dzieciom
Małgorzata Strzałkowska gościem Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

"Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki" to najnowsza propozycja jednej z najbardziej popularnych polskich pisarek dla dzieci. Tym razem jest to pięknie ilustrowany – trochę zielnik, a trochę leksykon – dla dzikich dzieci, które chcą wiedzieć więcej, a dodatkowo mają ochotę na wybór wspaniałych wierszy okraszonych fachowymi informacjami i kolorowymi ilustracjami.

Jak podkreśliła Małgorzata Strzałkowska wyjaśniając tematykę powstaniu tej książki, wciąż czuje się takim "dzikim dzieckiem" hasającym po łąkach. - Uwielbiam rośliny i zwierzęta i choć mieszkam w samym centrum Warszawy to mam widok z okien na podwórko, gdzie nie słychać już ulicznego gwaru, a śpiew ptaków - powiedziała gość "Poranka" i opowiedziała o swoich niesamowitych przygodach ze zwierzętami, które zawitały w ostatnim czasie do jej mieszkania m.in. o musze, osie i gołębiu. 

W książce "Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki" znalazło się też wiele z przygód i ciekawych spotkań autorki ze zwierzętami np. bocianem czarnym, który zrobił na pisarce wielkie wrażenie. A o wszystkim można posłuchać w zapisie audycji:

Posłuchaj
21:43 2024_05_22 07_59_59_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Małgorzata Strzałkowska gościem Polskiego Radia Dzieciom


Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Małgorzata Strzałkowska
Data emisji: 22.05.2024
Godzina audycji: 7.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Sprzątanie świata wcale nie musi być potrzebne. Co zrobić, aby tego nie robić?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2024 16:04
Chociaż sprzątanie towarzyszy nam na co dzień, to i tak nie lubimy tego robić. A jak stwierdził gość "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom cały sekret tkwi w tym, abyśmy nie musieli tego robić, a nauczyli się żyć i postępować tak aby porządek w domu i na świecie był naszym nawykiem. O ekologicznych pomysłach na życie w uporządkowanym świecie rozmawialiśmy dziś w Dniu Ziemi, ze Sławkiem Brzózkiem, ekspertem ekologicznym. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym różni się astronom od astronauty?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2024 23:59
Obaj zajmują się gwiazdami, tylko jeden z nich nigdy nie poleci w kosmos. Astronom i astronauta są jak piłkarz i kibic, którzy interesują się piłką na dwa sposoby: praktyczny i teoretyczny. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Astronomii zapraszamy na "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom, w którym największe kosmiczne problemy i odkrycia przybliżyliśmy w towarzystwie dr hab. Krzysztofa Hełminiaka z Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika PAN w Toruniu. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Żebranie" orzeszków to nie jest typowe zachowanie wiewiórek. Czego nauczyli je ludzie?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 09:08
- Wiewiórki leśne więcej czasu spędzają w koronach drzew, niż te które widujemy w parkach. Miejskie wiewiórki nauczyły się bowiem, że jak zejdą na ziemię to jest duża szansa, że dostaną jakiś smakołyk. To nie jest dla nich naturalne zachowanie - wyjaśniła dr Dagny Kruze - Gryz z Instytutu Nauk Leśnych SGGW, która w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" opowiadała o najważniejszych faktach z życia wiewiórek.
rozwiń zwiń