X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak odnaleźć biskich i "Ocalić od zapomnienia"?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 16:37
Pamięć o naszych przodkach jest niezwykle ważna. Niestety w czasie wojny wielu ludzi zaginęło lub zmarło i zostało pochowanych z dala od domu. W efekcie tego niektórym rodzinom nie udało się odnaleźć ich bliskich. Zmienić to postanowiła Dorota Bartoszewska, gość "Strefy Rodzica", która jest pomysłodawczynią i założycielką Stowarzyszenia "Ocalić od zapomnienia".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixabay

Działanie Stowarzyszenia zaczęło się od zdjęcia grobu żołnierza Armii Krajowej, które pojawiło się w internecie. Grób był podpisany imieniem i nazwiskiem żołnierza, tak więc Dorota Bartoszewska postanowiła odnaleźć rodzinę zmarłego i poinformować ich o miejscu, gdzie się znajduje. Zobaczyła wówczas, że ludzie potrzebują pomocy w poszukiwaniach swoich bliskich z przeszłości, efektem czego była chęć pomocy utożsamiania rodzin z zaginionymi oraz rozwinięcie działań.

Stowarzyszenie otrzymało kilka wyróżnień, a sama jego założycielka została laureatką m.in. Bohateronu. – Największym dla mnie odznaczeniem, takim chyba wyróżnieniem zawsze jest uścisk dłoni odnalezionego krewnego – podkreśliła Dorota Bartoszewska. Jedną z historii jest przypadek Henryka Kowalczyka, funkcjonariusza straży więziennej na Pawiaku w Warszawie, który zmarł na statku, gdy Niemcy wywozili jeńców i więźniów obozów koncentracyjnych chcąc ich ukryć. Dzięki pracy Stowarzyszenia udało się przypisać imię do grobu bohatera, co w tym roku umożliwiło jego wnuczce i wnukowi odwiedzenie go po raz pierwszy. 

Posłuchaj
59:49 2021_11_10 21_00_02_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 10 listopada godz. 21:00

Przy każdej historii pomaga wielu ludzi. Poszukiwania zaczynają się od wstawienia postu z nazwiskiem rodziny osoby zaginionej oraz wszystkie informacje, które Stowarzyszenie posiada na temat danego człowieka. Dzięki temat tysiące osób, które są na grupie może przekazać je dalej lub poszukiwać wiadomości we własnym środowisku. Osoby zainteresowane pomocą także mogą dołączyć do grupy poprzez zaobserwowanie w mediach społecznościowych profilu "Ocalić od zapomnienia". 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Gość: Dorota Bartoszewska
Data emisji: 10.11.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Zobacz także

Czytaj także

Japońska filozofia biznesowa pomocna w życiu rodzinnym?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 10:46
"Kaizen" to w tłumaczeniu na język polski poprawa, zmiana na lepsze, polepszenie. Oznacza ono japońską filozofię biznesową polegającą na ustawicznym poprawianiu i ulepszaniu procesu zarządzania i produkcji na wszystkich szczeblach. Celem takiego postępowania jest skrócenie czasu realizacji procesu, poprawa jakości wytwarzanych produktów, dostosowywanie technicznych elementów systemu, redukcja kosztów, poprawa ergonomii stanowisk roboczych oraz tworzenie kryteriów oceny i nagradzania. Jak można zastosować taką filozofię w rzeczywistości rodzinnej, i czy tam też może być pomocna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się nie poddać mimo trudności w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 14:35
Kiedy rodzi się dziecko, mamy nadzieję, że w przyszłości będzie miało przed sobą wiele możliwości i szans na zostanie kim chcę. Czasami jednak w życiu napotykamy trudności. Możemy wtedy albo się poddać, albo uwierzyć w siebie i stawić im czoła pomimo przeciwności. O depresji, wychowywaniu niepełnosprawnego dziecka i samodzielności opowiedziała w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom Agata Komorowska, autorka bloga "Z miłości do życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak losy przodków wpływają na nasze rodzicielstwo? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 17:38
Czasami w wirze obowiązków i zgiełku dnia codziennego udaje nam się znaleźć chwilę na spojrzenie wstecz i refleksję. Okazuje się, że z naszymi przodkami łączą nas nie tylko geny, ale także doświadczenia międzypokoleniowe. Oznacza to, że działania i myśli krewnych z przeszłości mogą kształtować nasze zachowania np. poprzez dziedziczenie pamięci o lęku. Temat rodzinnych zbiegów okoliczności poruszyła w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Agata Majewska - terapeutka dzieci i młodzieży oraz autorka bloga "Mama Sowa".
rozwiń zwiń