Polskie Radio Dzieciom

Czym w praktyce jest wiara dla ojców?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 23:35
4 Muszkieter jest ruchem chrześcijańskim, tworzącym przestrzeń do męskiej przygody dla ciała, intelektu i ducha. To grupa ojców, którzy wydają się być bardzo zaangażowani w swoje ojcostwo, w swoje związki, dla których wartości rodzinne są bardzo ważne, którzy starają się być świadomymi rodzicami i świadomie żyć. Jednocześnie w sposób otwarty mówią o swojej wierze i jest to dla nich ważne w kontekście rodzicielstwa. Co wiara oznacza dla nich w praktyce, w rodzicielstwie i w codzienności?  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Szukamy tego, co zostało nam dane i stawiamy wyzwania po to, żeby zobaczyć, że też jako mężczyźni potrzebujemy pomocy i to pomocy z góry – wyjaśnił członek grupy 4 Muszkieter. Ruch pomaga mężczyznom w odkrywaniu całego swojego potencjału oraz zachęcić ich do życia dla Boga, rodziny, społeczeństwa oraz tych, których głos jest w tym świecie niesłyszalny. – Cała idea polega na tym, żeby dać szansę mężczyznom zrozumieć, po co tutaj są i wezwać ich do tego, aby żyli takim życiem na co dzień jako ojcowie, mężowie, liderzy i ci, którzy mogą pomóc słabszym. To wszystko robimy dla Pana Boga – dodał. 

Posłuchaj
58:14 2022_11_25 21_00_46_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Czym w praktyce jest wiara dla ojców?_Strefa Rodzica 25 listopada godz. 21:00

Dla członków ruchu wiara jest codziennością, czymś całkowicie normalnym, ale też przygodą. Jest to nie tylko przestrzeń dla zadeklarowanych katolików, ale też dla tych, którzy wciąż poszukują. – Chcemy pokazać, że życie z Panem Bogiem na co dzień ma sens, jest wartościowe i jest właściwie jedynym rozwiązaniem dla człowieka – wyjaśnił na antenie Polskiego Radia Dzieciom koordynator projektu 4 Muszkieter, Zbyszek Masewicz. Męskie wyprawy w ramach projektu są właśnie czasem odkrywania i poszukiwania odpowiedzi na wiele pytań. 

Oprócz górskich wędrówek organizowane są także wypady nad morze i nie tylko. - Zasadą jest to, aby mężczyźni mogli zmierzyć się sami ze sobą i mogli zadawać pytania, ale też słyszeć historie innych i na tej bazie zastanowić się czy mogą coś w życiu zmienić i czy to ma sens – dodał w Strefie Rodzica jeden z członków projektu. 4 Muszkieter to przestrzeń dla każdego – nie oferuje nawrócenia, ale daje przykłady. Więcej o działaniach w ramach ruchu na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.   

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Mikołaj Foks
Gość: Zbyszek Masewicz - koordynator projektu 4 Muszkieter, Marek Felskowski, Radek Polubok, Łukasz Zabłocki.
Data emisji: 25.11.2022
Godzina emisji: 21:00.

Czytaj dalej:
Jak być ojcem obecnym w życiu dziecka?
Jak być dobrym ojcem dzisiaj? Ojcostwo według najnowszych badać naukowych?

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00. 

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.


 

Zobacz także
Czytaj także

Jak być ojcem obecnym w życiu dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 22:15
Bycie ojcem obecnym nie należy do najłatwiejszych zadań. To  właśnie o ojcach mówi się najczęściej, że są w życiu dziecka nieobecni, niewystarczająco obecni albo, owszem, obecni, ale w sytuacjach, które dobrze się kojarzą, unikając trudnych tematów. Wówczas to na matkę spada ciężar tematów trudnych oraz sytuacji, które nie należą do przyjemnych, a przez to nie tylko nie są doceniane, ale także burzą wizję matczynego ideału. Idealny w oczach dziecka zwykle jest tata, bo zagra w piłkę, zabierze na przejażdżkę rowerową albo na deser lodowy. Czy to wystarczy, by móc nazwać się ojcem obecnym? Na to pytanie odpowiedzieli goście audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Rozenek o udarze i powrocie do normalności

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 09:45
Trzy lata temu Jacek Rozenek dostał udaru niedokrwiennego. Z dnia na dzień życie aktora diametralnie się zmieniło. Do szpitala trafił dosyć późno, co sprawiło, że okno czasowe na terapię się skończyło. Jak wspomina, na oddziale intensywnej terapii spędził sześć tygodni, a pierwsze dni po udarze wyglądały fatalnie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak być dobrym ojcem dzisiaj? Ojcostwo według najnowszych badać naukowych?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 23:26
Aby być dobrym ojcem, nie wystarczy przeczytanie jednego z wielu poradników. Najpierw trzeba spróbować zdefiniować współczesnego tatę i opisać okoliczności, w jakich przyszło mu żyć. Znacznie różnią się one od tych, w których dorastali dzisiejsi ojcowie. Niepewność jutra podbijana przez echa wojny toczącej się w sąsiednim państwie, społeczne oczekiwania nakładane na mężczyzn, którzy mają być jednocześnie twardzi i wrażliwi, zaangażowani w pracę i zaangażowani w rodzinę. Ról mamy i taty nie regulują już sztywne konwenanse, ale określają je indywidualne kompetencje. To zaledwie kilka zmiennych, jakie mają wpływ na zagubienie wielu mężczyzn wchodzących w ojcostwo. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci same się nie obronią! REAGUJ na przemoc wobec dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 13:40
Dzieci same się nie obronią! REAGUJ na przemoc wobec dzieci! to kampania o tym, w jaki sposób zachowywać się, kiedy mamy podejrzenie, że wobec dziecka z naszego bliższego lub dalszego otoczenia stosowana jest przemoc. Jak zachować się w takiej sytuacji? Interweniować samemu, a może od razu wezwać policję? Na te i inne pytania odpowiedziała w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom Jolanta Zmarzlik.
rozwiń zwiń