Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Edukacja muzyczna, która pielęgnuje lokalne tradycje

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 09:01
Edukacja muzyczna jest w wielu przedszkolach i szkołach oczywistością. Ale jak kształtować muzycznie talenty dzieci, zachowując regionalne tradycje?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: fb.com/FundacjaBraciGolec

Dzisiaj rozmawiamy o  edukacji muzycznej w ujęciu regionalnym. Takimi działaniami zajmuje sie m.in. Fundacja Braci Golec

Porozmawiamy również o samej inicjatywie Fundacji, wspieraniu gmin, które mają utrudniony dostęp do instrumentów muzycznych, a tym samym do kontaktu z kulturą.

Fundację Braci Golec tworzą aktywni muzycy, nauczyciele i miłośnicy kultury Beskidu Żywieckiego, którzy już od 17 lat wspierają młode talenty w rozwijaniu ich muzycznych pasji i poznawaniu regionalnych tradycji.

Goście Strefy Rodzica: Małgorzata Młynarz - Dyrektorka Fundacji Braci Golec, Magdalena Adamczyk - wolontariuszka w Fundacji, mama dzieci, które uczęszczają do Fundacji.

Posłuchaj
118:34 [DAB]Dzieciom (PCM) 13 sierpień 2021 20_59_59_SR.mp3 13.08.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Rozmawiał: Mikołaj Foks

Data emisji: 13.08.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 


Zobacz także
Czytaj także

Niekonwencjonalne formy edukacji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 11:55
Ostatnie kilkanaście miesięcy sprawiło, że ludzie zaczęli dostrzegać, które obszary edukacji można poprawić. Efektem tego jest wzrost zainteresowania i otwartość społeczeństwa na rozmowy dotyczące polskiego szkolnictwa. Co więcej obecne pokolenie uczniów ma łatwiejszy dostęp do wymiany informacji między sobą, dzięki czemu jest bardziej świadome swoich praw oraz możliwości w zakresie systemu nauczania. W związku z tym w Strefie Rodzica porozmawialiśmy z prezeską fundacji Bullerbyn, Marianną Kłosińską o modelach szkoły w dzisiejszych czasach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ojcowski wyjazd z dzieckiem. Bezcenne chwile sam na sam

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 15:35
W wychowaniu dziecka oboje rodzice pełnią równie ważną rolę, a coraz większa świadomość ojców na temat ich znaczenia w rodzinie napędza ich do bycia blisko ze swoimi dziećmi. Szansą na spędzenie czasu razem są m.in. wspólne wyjazdy, które budują i zacieśniają więzi. Niemniej jednak wycieczka z maluchami, podczas której jest się ich jedynym opiekunem może być wymagająca. Jak zatem ojcowie mogą przygotować się do spędzania czasu sam na sam z dzieckiem? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Michałem Alickim, twórcą bloga "Tata Szef".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak spędzić wakacje w mieście blisko natury?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:00
Przerwa od szkoły i nauki to dobry moment, by odejść od komputera i spędzić czas na świeżym powietrzu obcując z natura. Aby to zrobić, nie trzeba wcale wyjeżdżać poza miasto, gdyż niejedno skrywa w sobie dziką przyrodę, która czeka na odkrycie. O tym, jak ciekawie spędzić wakacje w mieście jednocześnie będąc blisko zieleni opowiedziały w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Anna Warzyńska i Olga Maj z Fundacji "Dzieci w Naturę".
rozwiń zwiń