X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ostatnie dni na zgłoszenia do konkursu "Gwiazdkopisanie" pełnego wspaniałych nagród!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 17:50
Tylko do 6 grudnia można przesłać zgłoszenie do świątecznego konkursu literacko – plastycznego "Gwiazdkopisanie".  Zwycięskie opowiadania zostaną wyemitowane w audycji "Bajkowy Kącik" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a czytać je będą fantastyczni aktorzy - Ania Cieślak, Olga Bończyk, Leszek Filipowicz oraz Wojciech Słupiński. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Grzegorz Kasdepke - juror w konkursie Gwiazdkopisanie
Grzegorz Kasdepke - juror w konkursie "Gwiazdkopisanie"Foto: PR

"Gwiazdkopisanie" nie tylko wywołuje lawinę fantastycznych, rodzinnych wspomnień, ale jest też przyczynkiem do tego, by te historie tworzyły się na nowo – mówi Martyna Chuderska, jurorka konkursu.

Prace konkursowe  ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży - Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke  oraz Tomasz Samojlik - ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów, a także Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Jeżeli macie pomysł, jeżeli macie ulubioną historię, która jest śmieszna albo wzruszająca albo poruszająca albo niezwykła to już prawie wygraliście. Wystarczy ją tylko ubrać w słowa albo ilustracje i przesłać do nas – zachęca Tomasz Samojlik.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą napisać pracę konkursową w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej - opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

Wspólne kolędowanie, zapach cynamonu, pomarańczy, wizyta niezapowiedzianego gościa, a może po prostu radość z bycia razem…? Nasza pamięć skrywa wiele wspomnień. Ten konkurs jest właśnie po to, aby do nich powrócić. Najciekawsze opowieści nagrodzone zostaną wspaniałymi prezentami. 

Zobacz video w którym Martyna Chuderska podpowiada, na co warto zwrócić uwagę przy tworzeniu pracy konkursowej.

Ponadto prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej gwiazdkopisanie.polskieradio.pl w formie książki elektronicznej. Zostaną także zaprezentowane w wybranych audycjach Polskiego Radia Dzieciom.

Elektroniczną wersję pracy należy przesyłać do 6 grudnia za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie gwiazdkopisanie.polskieradio.pl.
Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostaną w niedzielę 20 grudnia w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00), na stronie polskieradiodzieciom.pl i w mediach społecznościowych pod adresem: facebook.com/radiodzieciom.


Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: 3 zestawy multimedialne, 23 radioodbiorniki DAB+ i kilkadziesiąt rodzinnych gier planszowych<<< Ponadto prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej gwiazdkopisanie.polskieradio.pl w formie książki elektronicznej. Od 21 grudnia zwycięskie prace będzie można usłyszeć w audycji "Bajkowy Kącik" Polskiego Radia Dzieciom.

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, "Dzieci z Bullerbyn"

Więcej informacji i regulamin konkursu: polskieradiodzieciom.pl oraz w serwisie specjalnym konkursu: gwiazdkopisanie.polskieradio.pl

Konkurs Polskiego Radia Dzieciom został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!


jo


Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+ W POLSKIM RADIU
Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe audycje w jesiennej ramówce Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:40
"Jak zostać reporterem", "Jak będę duży/jak będę duża", "zGRAjmy się", powrót cyklu "Opowieści z lasu Joszka Brody", premierowe słuchowiska oraz audycja dla nauczycieli i rodziców z udziałem ek-spertów z MEN - to tylko niektóre nowości jesiennej ramówki Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń