X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Gwiazdkopisanie". Posłuchaj nagrodzonych opowiadań

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 12:44
Z okazji świąt Bożego Narodzenia Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców - przygotowało specjalną audycję, w której codziennie o 12.15 można usłyszeć świąteczne opowieści w interpretacji znakomitych aktorów. Prace laureatów konkursu "Gwiazdkopisanie" czytają Olga Bończyk, Katarzyna Łaska, Adam Krylik i Leszek Filipowicz. Można je także przeczytać w książce elektronicznej na gwiazdkopisanie.polskieradio.pl.
Prace laureatów Gwiazdkopisania 2021 w specjalnej książce elektronicznej
Prace laureatów "Gwiazdkopisania 2021" w specjalnej książce elektronicznejFoto: PR

"O psie, który uratował mi święta", "Wigilijny wiersz", "Babcia Ela i Makrela, czyli trochę inne Święta" czy "Gdyby ta bombka mogła mówić…" to tylko część tytułów opowiadań, wierszy, komiksów czy listów o tematyce świątecznej, które przeczytać można w specjalnie przygotowanej książce elektronicznej. Są to prace laureatów IV świątecznego konkursu literacko-plastycznego Polskiego Radia Dzieciom na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. 

Prace laureatów oceniali popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży - Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke oraz Tomasz Samojlik - ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów, a także Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Na konkurs nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń – 393! Jurorzy mieli okazję oceniać świąteczne historie nadesłane z różnych zakątków świata, m.in. z Berlina czy Kaliningradu. 

Laureatami Konkursu "Gwiazdkopisanie" zostali:

    • Maciej Serżysko "Wigilijny wiersz"
    • Magdalena Igor i Krzysztof Szałek "Babcia Ela i Makrela, czyli trochę inne Święta"
    • Kacper Siry "Kochana Babciu!".


Już teraz wszystkie te prace, a wśród nich opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i komiksy, dostępne są w formie wyjątkowej książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie tom IV". Od 20 grudnia zwycięskich prac można także słuchać w audycji "Bajkowy Kącik" na antenie stacji o godzinie 12.15, a czytają je fantastyczni aktorzy - Olga Bończyk, Katarzyna Łaska, Adam Krylik i Leszek Filipowicz.

O tym, jaka tematyka dominowała, co wyróżniało tegoroczną edycję i które prace wzbudziły najwięcej emocji, w studiu Polskiego Radia Dzieciom rozmawiali jurorzy: Justyna Bednarek, Martyna Chuderska, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik. 

Posłuchaj
118:57 [DAB]Dzieciom (PCM) 19 grudzień 2021 17_00_08.mp3 OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU "GWIAZDKOPISANIE 2021"_KULTUROTEKA/POLSKIE RADIO DZIECIOM_19.12.2021.

Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, "Dzieci z Bullerbyn". 

Więcej informacji gwiazdkopisanie.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

Nowość w PR Dzieciom. "Jestem, więc myślę" - audycja filozoficzna dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:10
– Co tydzień dzieci będą miały okazję zmierzyć się z pytaniami o naturze filozoficznej i posłuchać, jak odpowiadają na nie ich rówieśnicy– mówi Magdalena Glapińska, która zaprasza w każdą środę na nową audycję Polskiego Radia Dzieciom "Jestem, więc myślę". Jej premierowy odcinek już 20 października o godzinie 17.15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z Mikołajem w Polskim Radiu Dzieciom [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 08:00
Z okazji Mikołajek, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do zadawania pytań Mikołajowi. Można je było zgłaszać na adres: mikołajki@polskieradio.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 22 645 20 55. Wszystkie zostały przekazane Mikołajowi, a odpowiadał na nie podczas wyjątkowego spotkania. Zapraszamy do oglądania!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:45
Ruszyła kampania Polskiego Radia Dzieciom "Nadajemy na dziecięcej fali" - sprawdź nasze propozycje! Całodobowego PRD można słuchać w Internecie - poprzez komputery, smartfony czy tablety albo w cyfrowych odbiornikach DAB+. Antena jest dostępna także w aplikacjach Polskiego Radia. Dzięki temu stale można słuchać - na przykład w samochodzie czy na domowym sprzęcie - słuchowisk, bajek, koncertów muzyczne albo lekcji języków obcych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nikt nie powinien być samotny w Święta, czyli o akcji "Podaruj Wigilię"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 22:44
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły się na dobre, a w supermarketach tłumy. Często kupujemy więcej niż w rzeczywistości potrzebujemy. Chcemy celebrować czas w gronie rodziny i staramy się wypaść przy tym jak najlepiej. W ferworze świątecznych przygotowań zapominamy, że wśród nas są osoby, którym brakuje nie tylko pieniędzy, ale niekiedy także bliskich. Ta wizja burzy obraz Świąt, jaki znamy z reklam i sklepowych witryn, które raczą nas cudowną atmosferą już od listopada. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta w duchu zero waste [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 15:40
Bycie ekologicznym w okresie świątecznym to przede wszystkim zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. W ferworze bożonarodzeniowych zakupów łatwo wpaść w wir konsumpcji, jednak starajmy się być uważni. Na co właściwie powinniśmy zwrócić uwagę? W Strefie Rodzica opowiedziała znawczyni tematu, Kamila Musiatowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko "Dziadek do orzechów

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 12:00
Polskie Radio Dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowało dla słuchaczy prezent, jakim jest emisja słuchowiska "Dziadek do orzechów cz.1" Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmana - w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej i z udziałem dziennikarzy PRD. Słuchowisko pojawiło się po raz pierwszy na antenie w Wigilię, można go posłuchać także dziś i w drugi dzień Świąt o godz. 19.10.
rozwiń zwiń