Polskie Radio Dzieciom

Dzień Ojca z Polskim Radiem Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 11:06
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wspólnego celebrowania Dnia Ojca. Stacja zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w całodniowej zabawie, związanej z tym wyjątkowym dniem. Najmłodsi słuchacze mogli składać życzenia swoim tatusiom oraz dedykować im wyjątkowe piosenki. Wystarczyło zadzwonić na skrzynkę głosową i zostawiać życzenia, które zostały wyemitowane na antenie stacji.
Dzień Taty z Polskim Radiem Dzieciom. Zadzwoń do studia i złóż życzenia
Dzień Taty z Polskim Radiem Dzieciom. Zadzwoń do studia i złóż życzeniaFoto: PR

Zespół Polskiego Radia Dzieciom podczas świętowania tegorocznego Dnia Ojca proponował najmłodszym słuchaczom dzień pełen atrakcji. Tematy audycji są bezpośrednio związane były z obchodzonym świętem. 

W tym wyjątkowym dniu Martyna Sojka, prowadząca audycję "Muzyczne podróże" (godz. 10.00-11.00), zaproponowała piosenki dla ojców, podczas których najmłodsi mogli składać życzenia i dedykować im wyjątkowe piosenki. - Tego dnia oddajemy antenę słuchaczom i zagramy między innymi piosenki, które sami wybiorą - zapowiadała dziennikarka. Wśród utworów można było usłyszeć piosenkę Natalii Kukulskiej "Co powie tata", której od kilku dni słuchacze uczyli się na antenie stacji w cyklu "Rytmika" (godz. 10.30-10.35). Podczas "Rytmiki" została ona zaśpiewana wraz z najmłodszymi słuchaczami w całości. 

Posłuchaj
58:22 2022_06_23 10_00_00_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Piosenki na Dzień Ojca w Muzycznych podróżach PRD.

 

23 czerwca w "Popołudniku Polskiego Radia Dzieciom" (15.00-17.00) Zbyszek Kozłowski poruszył temat ojców w bajkach. Przybliżył postacie bohaterów książkowych i filmowych, a wśród nich m.in.: taty Muminka, Shreka, Muffasy czy Simby z "Króla Lwa". W audycji pojawiły się także postacie ojców znane z bajek: "Świnka Peppa", "Gdzie jest Nemo?" czy "Pinokio". 

Posłuchaj
118:54 2022_06_23 15_00_08_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 23 czerwca godz. 15:00 Tak świętowaliśmy Dzień Ojca

 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zaprosili także do wzięcia udziału w całodziennej akcji na Facebooku stacji, w której słuchacze mogli umieszczać zdjęcia niespodzianek, jakie przygotowali z okazji Dnia Taty.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Grafika do pobrania 


***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Ojcowski wyjazd z dzieckiem. Bezcenne chwile sam na sam

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 15:35
W wychowaniu dziecka oboje rodzice pełnią równie ważną rolę, a coraz większa świadomość ojców na temat ich znaczenia w rodzinie napędza ich do bycia blisko ze swoimi dziećmi. Szansą na spędzenie czasu razem są m.in. wspólne wyjazdy, które budują i zacieśniają więzi. Niemniej jednak wycieczka z maluchami, podczas której jest się ich jedynym opiekunem może być wymagająca. Jak zatem ojcowie mogą przygotować się do spędzania czasu sam na sam z dzieckiem? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Michałem Alickim, twórcą bloga "Tata Szef".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak mimo zabiegania walczyć o tu i teraz? Forum Tato.Net

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 15:00
Czerwiec to zabiegany czas, w którym – choć zaczynają się wakacje – wiele spraw się kończy i trzeba wiele wysiłku, by je zamknąć. W tym czasie załatwiania spraw, trudno być tu i teraz i poświęcić chwilę najbliższym. Tu i teraz jest tematem niezwykłej ojcowskiej inicjatywy, która funkcjonuje już od wielu lat. Tato.Net organizuje regularne spotkania dla mężczyzn, którzy są ojcami. 11 czerwca odbyło się kolejne Forum Tato.Net, a jego podtytuł "Walcz o tu i teraz", będący jednocześnie myślą przewodnią, stał się inspiracją do najnowszej Strefy Rodzica, której gościem był muzyk, producent muzyczny i twórca zespołu Dzieci z Brodą, a także ojciec dwanaściorga dzieci – Joszko Broda.
rozwiń zwiń