Polskie Radio Dzieciom

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – dzieci w studiu PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 22:54
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do studia przedszkolaki, aby porozmawiać o tym, co jest dla nich bliskie i ważne. Jak wygląda codzienność maluchów, co dzieci lubią robić, czy podoba im się życie przedszkolaka oraz jak wyglądałby świat, gdyby rządziły nim dzieci! Te wszystkie tematy omówimy wraz z wyjątkowymi gośćmi z jednego z warszawskich przedszkoli. Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu audycji "Poranek" w PRD.
20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka  dzieci w studiu Polskiego Radia Dzieciom
20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – dzieci w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

"Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce".

To słowa "Hymnu Przedszkolaka", który zachęca do wspólnego świętowania! W Dniu Przedszkolaka (20.09) wszystkie mikrofony w studiu radiowym oddaliśmy dzieciom, aby mogły opowiedzieć o swoich przygodach, o wielkich radościach, codziennych sprawach. Czy przedszkolaki lubią poranne wstawanie czy może woleliby, żeby dzień zaczynał się od obiadu, albo jak wyglądałoby ich przedszkole gdyby mogli je zmienić według własnych pomysłów? To pytania, które Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom zada przedszkolakom z House of Montessori na warszawskiej Ochocie. 

Posłuchaj
59:46 2023_09_20 08_00_11_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Dzień Przedszkolaka_Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 20 września godz. 08:00

W studiu PRD dzieci z błękitnej grupy z House of Montessori na warszawskiej Ochocie W studiu PRD dzieci z błękitnej grupy z House of Montessori na warszawskiej Ochocie

 

W audycji nie zabrakło też ulubionych hitów muzycznych uwielbianych przez dzieci. Zapraszamy!

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM!

Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się 20 września 2010 roku w Łodzi, A jego pomysłodawczynią była Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39. Dziś świętowany jest w całej Polsce a jego celem jest podkreślenie jak ważną rolę odgrywa edukacja przedszkolna w rozwoju dziecka.

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Przypominamy także o trwającym konkursie plastycznym "Kolorowy piórnik" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom. Na prace czekamy do 24 września. Szczegóły i regulamin znajdują si na stronie https://kolorowypiornik.polskieradio.pl/ 

.
Zobacz także
Czytaj także

Edukacja metodą Montessori

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 23:55
Dla zwolenników unikalnej metody Montessori rok 2020 jest ważną datą: 31 sierpnia przypada 150. rocznica urodzin włoskiej pionierki edukacji. Dziś edukację metodą Montessori prowadzi się w ponad 25 tysiącach szkół na całym świecie i w ponad 140 krajach – podaje Montessori Internationale, organizacja założona przez Marię Montessori w 1929 roku dla rozwijania jej dzieła.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwsza miłość dzieci i co dalej? Zakochany nastolatek, a może już przedszkolak?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 18:27
Czym jest zakochanie u dziecka? W jaki sposób "obchodzić się" z człowiekiem w takiej emocji, aby nie naruszyć jego wrażliwości, odczuć. W jaki sposób rodzic, pomimo niepokoju, może wspierać dziecko. I jak powinien to robić? Na te i wiele innych pytań dotyczących pierwszej miłości dzieci odpowiemy w "Strefie rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom po godzinie 21.00.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zachęcić dziecko do prawidłowego mówienia - zabawy logopedyczne w domu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 19:07
Problemy logopedyczne – kiedy rozwiązać je mogą ćwiczenia w domu, a kiedy konieczna jest terapia ze specjalistą albo szybka interwencja?  Interwencja to działanie doraźne i może dotyczyć dzieci zaledwie kilka dni po urodzeniu. Mowa tu o interwencji w sytuacji problemów z karmieniem piersią lub butelką, a później podczas rozszerzania diety, jeśli pojawią się ewentualne trudności ze zmianą konsystencji pokarmu. Pierwszym wyborem podczas kłopotów z karmieniem noworodków i niemowląt powinien być doradca laktacyjny, który ocenia, czy mamy do czynienia z problemem natury logopedycznej czy podłoże jest inne. 
rozwiń zwiń