Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom dla małych i dużych poleca się na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2024 14:59
Codzienne poranki familijne, nowa odsłona "Strefy Rodzica", parki narodowe bez tajemnic - to propozycja Polskiego Radia Dzieciom na tegoroczne wakacje. Dziennikarze będą towarzyszyć swoim najmłodszym słuchaczom już od samego rana. Więcej szczegółów na stronie Polskiego Radia Dzieciom.
Polskie Radio Dzieciom dla małych i dużych poleca się na wakacje.
Polskie Radio Dzieciom dla małych i dużych poleca się na wakacje.Foto: PR

Polskie Radio Dzieciom zaprasza od poniedziałku do piątku na poranek na żywo - pełen uśmiechu, muzyki i ciekawych rozmów.

- W lipcu poranne audycje specjalne na żywo – zapowiada Justyna Dżbik-Kluge, p.o. dyrektorki-redaktorki naczelnej Polskiego Radia Dzieciom. 9 i 18 lipca, w godz. 8.00 - 11.00 będziemy gościć w pięknych Łazienkach Królewskich. Wspólnie z Polską Operą Królewską zaprosimy na Rodzinne Warsztaty "Pokazujemy śpiew”. Blisko naszych słuchaczy i słuchaczek będziemy również w "Mieście Dzieci”. 17 i 19 lipca na specjalne poranki na żywo prosto z Rabki zaprosi Martyna Chuderska. W roli głównej-literatura dziecięca.

Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 10.00 Martyna Chuderska proponować będzie codzienną dawkę niebanalnej edukacji i mądrej rozrywki. W programie nie zabraknie informacji o wydarzeniach dla dzieci organizowanych w instytucjach kultury w miastach, miasteczkach i wsiach. Z kolei w piątki Jacek Zawada będzie prezentował kulinarne smaczki, opowie o pracy aktora oraz wciągnie słuchaczy w zabawy językowe. Na weekendowe wydania o godz. 9.00 zaproszą Justyna Majchrzak i Zbyszek Kozłowski. 


Kolejna propozycją PRD będą codzienne spotkania z rodzicami. Od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 audycja "Strefa Rodzica", przepełniona empatią wobec codziennych trudów rodzicielstwa. W programie m.in. spotkania i rozmowy z ekspertami o emocjach, zdrowiu, wychowaniu i polskim prawie. – Codzienną audycję "Strefa rodzica”, którą znaleźć można również na platformie podcastowej Polskiego Radia, prowadzić będą nie tylko doświadczone dziennikarki  Polskiego Radia, ale również znani i lubiani promotorzy idei mądrego rodzicielstwa. Dwa razy w miesiącu na swoją autorską „Strefę rodzica” zaprosi Marcin Perfuński , twórca internetowy, autor SupertataTV, tata pięciu córek – mówi Justyna Dżbik – Kluge.

Lato to także czas rodzinnych wycieczek do parków narodowych. Polskie Radio Dzieciom tworząc treści dla najmłodszych, współpracuje z autorami projektu „Dzika Odyseja. „Odkrywcy Polskich Parków Narodowych”( wizyty we wszystkich 23 parkach w Polsce). Dziennikarze PRD - Marta Powałowska i Krystian Tyrański wraz z małym Frankiem 12 lipca odwiedzą Drawieński Park Narodowy i opowiedzą o nim w poranku Polskiego Radia Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również na specjalny podcastowy mini – poradnik odkrywcy. 

  • Grafika do pobrania tutaj

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Z nami dobrze zaczniesz dzień! Wakacyjne "Poranki w Polskim Radiu Dzieciom". Tego jeszcze nie było!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2024 15:40
Gdzie pieprz rośnie? Co w muzyce oznacza synopsis? Jak pokochać owady? Które miejsca w Polsce warto pokazać dzieciom? To tylko niektóre z zagadnień przygotowanych przez Polskie Radio Dzieciom na tegoroczne wakacje. Od 1 lipca nadajemy specjalne, wakacyjne "Poranki" po brzegi wypełnione ciekawostkami i pomysłami na każdy dzień. Nowością w naszej letniej ramówce są weekendowe wydania "Poranków". Tego jeszcze nie było! Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bliskość w Ruchu – święto dla relacji. W "Strefie rodzica" rozmowa o komunikacji i budowaniu więzi

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2024 13:43
- Wszyscy zarówno dzieci jak i dorośli lubią się bawić, tylko my nie zawsze sobie na to pozwalamy chociaż również tego potrzebujemy - powiedziała w "Strefie Rodzica" psycholog Katarzyna Burzyńska mówiąc o tym dlaczego bliskość jest taka ważna w naszych rodzinnych relacjach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śmiech jest skuteczną metodą w arteterapii dla młodzieży w kryzysie zdrowia psychicznego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2024 12:46
Chociaż trwa wakacyjny czas, to nie dla wszystkich może on być beztroski i szczęśliwy. Wiele dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym spędza go w szpitalach. Wspierają ich przedstawiciele Fundacji "Czerwone noski", m.in. Anna Olejnik - psycholożka i psychoterapeutka oraz Dominika Sell - aktorka, które były gośćmi Polskiego Radia Dzieciom i audycji "Strefa Rodzica" i opowiedziały o swoich działaniach na rzecz młodych ludzi.
rozwiń zwiń