Polskie Radio Dzieciom

Miasta i miasteczka. Kiedy miasto jest miastem?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 11:00
Ile musi być ludzi żeby było miasto? Co daje nadanie praw miejskich? Dzisiaj zastanowimy się co decyduje o tym, że miasto jest miastem, kto takim miastem zarządza oraz czy miasto i miasteczko to różne miejsca czy po prostu zdrobnienie.
Miasta i miasteczka tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom. Na zdjęciu Poznań.
Miasta i miasteczka tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom. Na zdjęciu Poznań.Foto: Shutterstock/Maciej Bledowski

Na wędrówkę po miastach i miasteczkach zapraszamy w środowy "Popołudnik" od godziny 15.00.  Ilu mieszkańców liczy najmniejsze miasto w Polsce? Ilu mieszkańców liczą miejscowości w których mieszkają słuchacze Polskiego Radia Dzieciom?

Zapraszamy do słuchania audycji i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia: 22 645 20 55

Data emisji: 13.03.2024
Godzina emisji: 15.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Podcasty z nauką języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Polskie Radio Dzieciom zaprasza!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 09:00
Przypominamy, że na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl dostępnych jest dwanaście odcinków lekcji języka polskiego "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​". To specjalna oferta całodobowego Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci z Ukrainy. W każdej części prezentowane są polskie słówka pomocne w codziennym życiu, m.in. jak się przywitać, jak rozmawiać o zabawie, posiłkach i rodzinie i wiele więcej. Każda z nich rozpoczyna się przypomnieniem wcześniej poznanych zwrotów. Lekcje mają pomoc w budowaniu wzajemnego porozumienia i dobrego kontaktu. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielka miłość małych ludzi. Jak nauczyć dzieci właściwego rozumienia uczuć?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:44
Jak wyglądają "objawy" miłości i przywiązania u dziecka, które rozwija się w zdrowy i właściwy sposób? Na co należy zwrócić uwagę i jak dbać o to, aby dziecko właściwie rozumiało miłość, nie myliło jej z innymi emocjami i wiedziało jak zareagować, kiedy ktoś mógłby chcieć jej nadużyć? Gośćmi Joanny Ficińskiej była psycholog Marta Bąkowska z Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" oraz Lucyna Kicińska, wieloletnia szefowa telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zapraszamy do lektury i do wysłuchania audycji!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paleontolog Tomasz Sulej o dinozaurach z zagadek Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 16:13
Na finał akcji "Tydzień z dinozaurami w Polskim Radiu Dzieciom" w audycji "Dawno, dawno temu" rozwiązaliśmy pięć zagadek dotyczących dinozaurów. To właśnie ich odgadnięcie było zadaniem w zabawie Polskiego Radia Dzieciom. Wraz z profesorem Tomaszem Sulejem, polskim paleontologiem, rozmawialiśmy o dinozaurach narysowanych przez dzieci i wysłanych do redakcji. Była to także okazja aby przypomnieć dzieciom oraz starszym słuchaczom, o najważniejszych cechach poszczególnych dinozaurów. 
rozwiń zwiń