Polskie Radio Dzieciom

W Polskim Radiu Dzieciom o histotrii "Fasolek" i zbliżającym się jubileuszu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 11:45
W audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom - całodobowej stacji dla dzieci i rodziców, zabraliśmy Państwa do krainy dzieciństwa. Kto z nas nie chciał znaleźć na plaży bursztynka, zabrać brata na koniec świata i nie zastanawiał się co wyrośnie ze słynnego Kulfona? Piosenki tego zespołu nucimy od 40 lat.
Zespół Fasolki i Martyna Chuderska - dziennikarka PRD w studiu emisyjnym.
Zespół "Fasolki" i Martyna Chuderska - dziennikarka PRD w studiu emisyjnym.Foto: PR

W "Kulturalnej Strefie" o historii "Fasolek" i zbliżającym się jubileuszu opowiedzieli: Ewa Chotomska – niezapomniana Ciotka Klotka z kultowego już Tik-Taka, Andrzej Marek Grabowski – Profesor Ciekawski i Krzysztof Marzec, uwielbiany przez dzieci Krzyś – Pan Tik-Tak. 

Posłuchaj
59:27 2023_05_14 21_00_01_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 14 maja godz. 21:00

 

Zespół „Fasolki” powstał w 1983 roku i nieprzerwanie koncertuje, nagrywa kolejne płyty, gości na ekranach telewizorów. Założycielami zespołu są: Ewa Chotomska – niezapomniana Ciotka Klotka z kultowego już Tik-Taka, Andrzej Marek Grabowski – Profesor Ciekawski i Krzysztof Marzec, uwielbiany przez dzieci Krzyś – Pan Tik-Tak.

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Audycja: Kulturalna Strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Ewa Chotomska, Andrzej Marek Grabowski, Krzysztof Marzec.
Data  emisji: 14.05.2023
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"O kurza twarz". Książka Justyny Bednarek na poprawę humoru

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 09:00
Kurza seria to historie przesympatycznej rodziny Ogórków i czterech kur. W drugim tomie pod tytułem "O kurza twarz" możemy jeszcze lepiej poznać rodzinę Ogórków, dowiadując się chociażby, że tacie Ogórkowi humor poprawia cynamon. Autorka książki "O kurza twarz" zdradziła w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, co poprawia humor jej samej, a także powiedziała, bez czego nie rusza się w podróż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Kasdepke gościem Martyny Chuderskiej w "Kulturotece" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2023 20:10
W studiu Polskiego Radia Dzieciom, w świątecznym nastroju pojawił się niezwykły gość. Jest jednym z najbardziej znanych pisarzy. Większość z jego tytułów zyskało status bestsellera, a Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za najlepszą książkę dla dzieci  pierwszej dekady XXI wieku. Choć twierdzi, że jego bohaterowie wiodą zdecydowanie ciekawsze życie niż on sam, to właśnie na spotkania z Nim jego czytelnicy czekają najbardziej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy laureatów konkursu "Fredro w obrazku"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 08:00
Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego "Fredro w obrazku". Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wierszem lub bajką Aleksandra Fredry. Nagrodą jest prezentacja prac na wystawie plenerowej podczas tegorocznego festiwalu "Dwa Teatry". Zamość 2023. Więcej szczegółów w serwisie specjalnym www.fredrowobrazku.polskieradio.pl
rozwiń zwiń