Polskie Radio Dzieciom

Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach już nie podsłuchują?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 12:12
Miś Michaś i smok Adaś robią sobie wakacje od podsłuchiwania? Przecież nawet najbardziej zgrani współpracownicy muszą czasem odpocząć. Okazuje się jednak, że jedno nie wyklucza drugiego, a nasi przyjaciele moją odpoczywać i podsłuchiwać jednocześnie!
Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia
Współpracownia Misia Michasia i Smoka AdasiaFoto: PR

Tytułowi bohaterowie audycji "Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia" mają przed sobą kolejną wakacyjną wycieczkę, która może okazać się prawdziwą podróżą w czasie. Michaś i Adaś będą musieli udawać, że śpią. Miś potrzebuje szkolenia w tym zakresie. Wystarczy zamknąć oczy i rozpocząć pochrapywanie, ale po co? Tego dowiecie się słuchając załączonej audycji. 

Posłuchaj
58:54 2022_07_26 18_00_12_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 26 lipca godz. 18:00

Dokąd tym razem wybiorą się Miś Michaś i Smok Adaś? Dlaczego Leszek i Wojtek i mówili o szczeblach, o kijach i o patyczkowaniu? Co sprawiło, że Michaś i Adaś tak bardzo się nudzą? Odpowiedzi na to pytanie w audycji „Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania. 

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia

Prowadź: Leszek Filipowicz, Wojciech Słupiński

Data emisji: 26.07.2022

Godzina emisji: 18:00

Czytaj dalej:
Co się kryje za nazwami miejscowości? 
Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Wakacje u dziadków. Jak je zorganizować?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 08:05
Wakacje dwupokoleniowe z pokoleniem dziadków powinny być z jednej strony interesujące i atrakcyjne dla wnucząt, z drugiej - nie mogą zbyt męczyć dziadków. Jak zorganizować takie wakacje dwupokoleniowe? Jak tych wakacji nie zmarnować i co zrobić, żeby obie strony mogły z nich czerpać? O tym mówiła w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Beata Borucka, znana wszystkim jako Mądra Babcia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 10:57
Miś Michaś i smok Adaś pojechali na wakacje nad jezioro. Czy wiecie, czym basen różni się od jeziora czy morza? Przede wszystkim został stworzony przez człowieka i w zdecydowanej większości przypadków ma równą głębokość w każdym miejscu. Akweny takie jak jeziora i morza stworzyła natura, a to oznacza, że ich głębokość nie jest rozłożona równomiernie - wchodząc do wody, trzeba być bardzo uważnym. Jak zauważa smok Adaś, człowiek tworzy to, co ludziom jest potrzebne, a natura to, co jest piękne.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poranek PRD w wakacyjnym miasteczku

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 10:10
Jesteście w stanie wyobrazić sobie wakacyjne miasteczko idealne? Jaką miałoby nazwę i jak wyglądałby jago herb? A czy zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają poszczególne nazwy ulic? Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż wiele z nich mówi nam o historii danego miasta.
rozwiń zwiń