Nauka

Chcesz mieć kino domowe? Wybierz projektor

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 13:20
Jeśli telewizor o rozmiarze 32 cale nie do końca spełnia wasze oczekiwania to mamy dobre rozwiązanie... Projektor. Jaki wybrać, by pasował do nas i wnętrza, w którym ma się znajdować, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak nie dać nabić się w butelkę?
Audio

Każde kino, także domowe, musi mieć projektor do wyświetlania filmów i ekran. Ekran możemy zastąpić kawałkiem białej ściany natomiast projektor musimy mieć. Jak dobrać odpowiedni, ile potrzebujemy pieniędzy aby kupić sobie taką zabawkę, o co pytać i na jak długo wystarczą nam lampy w takim urządzeniu? Patrząc na to co mówi instrukcja, że czas lampy to jakieś 2000h, to ile to filmów i co zrobić jeśli lampa się skończy? A może są projektory, które działają lepiej i dłużej?

Ceny projektorów wahają się od 1 tysiąca złotych, właściwie do… nieskończoności. – Na szczycie są projektory podobne do tych w kinach, 3D, w ogromnych rozdzielczościach za dziesiątki tysięcy złotych – mówi ekspert Czwórki, Marcin Brzozowski z AGD Lab.

Najprostsze i najtańsze projektory jednak wcale nie są również najsłabszym sprzętem tego typu na rynku. – Z badań wynika, że przeciętny Kowalski, jeśli ma do wyboru 32-calowy telewizor o pięknej jakości obrazów, albo 120-calowy projektor o brzydszych kolorach i mniejszym kontraście – przestanie patrzeć na jakość obrazu i będzie się cieszył, że ma kino w domu i obraz do granic pola widzenia – mówi Brzozowski.

Więcej o doborze projektora, parametrach technicznych i tym, na co zwracać uwagę i kłaść nacisk przy wyborze sprzętu dowiesz sie, sluchając całej rozmowy z ekspertem.

Na audycję "Czwarty Wymiar" zapraszamy codziennie, od poniedziału do piątku, od godziny 16.
(kd/rk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajfun III - poskromiciel kiboli

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 15:00
Waży jedyne 30 ton, nie boi się ognia, kamieni, broni palnej oraz zdenerwowanego tłumu... Sprawdź jakim autem polska policja będzie zabezpieczać Euro 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwieź swój rower w bezpieczny sposób

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 10:00
W "Czwartym Wymiarze" zastanawialiśmy się jak sprawić by podróż z rowerem na bagażniku auta nie była udręką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwodne życie sprzętu i motorówki sterowane radiem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 10:00
Co się stanie z naszym sprzętem, jeśli wpadnie do wody? A jak działają urządzenia, które teoretycznie możemy zanurzać? Odpowiedzi znajdziecie w audycji "Czwarty wymiar".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audiobook "Serce Zimy 1812" - wszystkie odcinki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 08:20
10 kwietnia w audycji "Czwarty Wymiar" wystartował pierwszy w Polsce interaktywny audiobook! Posłuchajcie wszystkich odcinków o przygodach napoleońskiego żołnierza Korwina Giedyminowicza - to wy decydowaliście o jego losach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedaż w chmurach, czyli jak działają CRMy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 11:20
Dawniej ich rolę spełniał zwykły notes sprzedawcy. Dziś firmy wykorzystują aplikację umożliwiającą im zbieranie i magazynowanie wszelakich danych związanych z ich klientami.
rozwiń zwiń