X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Wybrano siedmiu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2009 11:40
Andrzej Bart, Krzysztof Czyżewski, Andrzej Dobosz, Inga Iwasiów, Bożena Umińska-Keff, Jacek Milewski oraz Jarosław Marek Rymkiewicz zostali nominowani do II edycji Nagrody Mediów Publicznych COGITO w dziedzinie literatury pięknej za napisane w ubiegłym roku książki. Laureat zostanie wyłoniony 14 września 2009 r. podczas uroczystej gali transmitowanej w TVP1, TVP Kultura i Programie 1 Polskiego Radia.
Audio

Jury nagrody COGITO w składzie: Julia Hartwig (przewodnicząca), Jerzy Jarzębski, Adam Pomorski, Iwona Smolka, Piotr Wojciechowski wybrało 7 książek nominowanych do II edycji nagrody COGITO.

Wśród nominowanych są: Andrzej Bart za książkę "Fabryka muchołapek" (Wydawnictwo W.A.B., Warszawa), Krzysztof Czyżewski za książkę "Linia powrotu. Zapiski z pogranicza." (Wydawnictwo Pogranicze, Sejny), Andrzej Dobosz za książkę "Ogrody i śmietniki" (Biblioteka „Więzi”, Warszawa), Inga Iwasiów za książkę "Bambino" (Świat Książki, Warszawa), Bożena Umińska-Keff za książkę "Utwór o Matce i Ojczyźnie" (Korporacja Ha!art, Kraków), Jacek Milewski za książkę "Dym się rozwiewa" (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań) oraz Jarosław Marek Rymkiewicz za książkę "Kinderszenen" (Wydawnictwo Sic!, Warszawa).
Jury dokonało wyboru spośród autorów 25 książek zakwalifikowanych do II etapu.

Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio – S.A. podjęły w 2008 r. decyzję o ustanowieniu Nagród Mediów Publicznych w dziedzinie literatury COGITO i współczesnej muzyki poważnej OPUS.
Nagrody Telewizji Polskiej i Polskiego Radia będą przyznawane każdego roku: 
- kompozytorowi polskiemu za utwór muzyczny, którego pierwsze wykonanie i upowszechnienie nastąpiły w roku poprzedzającym przyznanie nagrody;
- autorowi najlepszej książki z dziedziny literatury o szczególnych walorach artystycznych, napisanej i wydanej w języku polskim, której pierwsze wydanie nastąpiło w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

W drugiej edycji Nagrody Mediów Publicznych COGITO i OPUS zostaną przyznane za dzieła: literackie i muzyczne, których pierwsze wydanie lub wykonanie miało miejsce w 2008 roku. Nazwiska laureatów Nagród Mediów Publicznych zostaną ogłoszone 14 września 2009 r. podczas uroczystej gali transmitowanej w TVP1, TVP Kultura i Programie 1 Polskiego Radia.

W pierwszej edycji laureatką nagrody COGITO w dziedzinie literatury pięknej została Małgorzata Szejnert za książkę "Czarny ogród" (Wydawnictwo ZNAK), a Nagrodę OPUS w dziedzinie współczesnej muzyki poważnej otrzymał Paweł Mykietyn za II Symfonię.
Więcej o Nagrodach Mediów Publicznych: www.nagrody-mediow-publicznych.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Cogito: Utwór o Matce i Ojczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2009 07:30
Książka Bożeny Keff "Utwór o Matce i Ojczyźnie" została nominowana do Nagrody Mediów Publicznych COGITO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cogito: Kinderszenen

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2009 08:00
Książka Jarosława Marka Rymkiewicza "Kinderszenen" została nominowana do Nagrody Mediów Publicznych COGITO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cogito: Dym się rozwiewa

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2009 08:01
Książka Jacka Milewskiego "Dym się rozwiewa" została nominowana do Nagrody Mediów Publicznych COGITO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cogito: Fabryka muchołapek

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2009 09:03
Książka Andrzeja Barta "Fabryka Muchołapek" została nominowana do Nagrody Mediów Publicznych COGITO..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cogito: Ogrody i śmietniki

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2009 09:02
Książka Andrzeja Dobosza "Ogrody i śmietniki" została nominowana do Nagrody Mediów Publicznych COGITO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna siódemka

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2009 11:53
Utwory Magdaleny Długosz, Aleksandry Gryki, Pawła Hendricha, Justyny Kowalskiej, Hanny Kulenty, Aleksandra Lasonia i Pawła Mykietyna zostały nominowane do II edycji Nagrody Mediów Publicznych OPUS w dziedzinie współczesnej muzyki poważnej. Laureat zostanie ogłoszony 14 września 2009 r. podczas uroczystej gali transmitowanej w TVP1, TVP Kultura i Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń