X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Marat/Sade – WYGRAJ BILET!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2009 10:03
Do repertuaru Teatru Narodowego powrócił spektakl w reżyserii Mai Kleczewskiej „Marat/ Sade”. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia.
Audio

Spektakl „Marat/Sade" powstał na podstawie sztuki niemieckiego dramatopisarza Petera Weissa. Pełny tytuł legendarnego teskstu brzmi: "Męczeństwo i śmierć Jeana Paula Marata przedstawione przez zespół aktorski przytułku w Charenton pod kierownictwem pana de Sade".
W roku 1808 w przytułku Charenton, gdzie przebywają w zamknięciu obłąkani, a także osoby niewygodne dla reżimu napoleońskiego, odbywa się przedstawienie teatralne, napisane i przygotowane przez Pana de Sade. Wśród widzów znajduje się Coulmier, dyrektor zakładu, pilnie baczący, by do sztuki nie zakradły się akcenty antyrządowe. Czy najważniejsze zmiany zachodzą w społeczeństwie, czy w pojedynczym człowieku? - to najważniejsze pytanie na jakie będzie musiał odpwowiedzieć sobie widz.

Na scenie pojawiają się m.in. Danuta Stenka, Paweł Paprocki, Beata Fudalej, Wiktoria Gorodeckaja, Patrycja Soliman, Jan Englert i Arkadiusz Janiczek.

WYGRAJ BILET:
Aby wygrać podwójne zaproszenie na spektakl w dniu 6, 7 lub 8 października należy odpowiedzieć na pytanie: Kogo Maja Kleczewska obsadziła w roli markiza de Sade'a?

Prawidłowe odpowiedzi należy wysyłać na adres: kultura.konkurs@polskieradio.pl 
W tytule wiadomości należy podać tytuł spektaklu. W treści imię i nazwisko oraz termin wybranego spektaklu.  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Smutna sztuka z happy endem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2008 12:16
„Wiele hałasu o nic”, to jedna z najrzadziej wystawianych komedii Wiliama Szekspira. Maciej Prus, który reżyserował dzieła angielskiego dramaturga kilkakrotnie, wyjaśnia, że gdyby wiedział ile trudności wiąże się z realizacją tej sztuki, prawdopodobnie nie podjąłby się tego zadania. Efekty zmagań z tym trudnym tekstem publiczność będzie mogła poznać 12 grudnia, kiedy odbędzie się premiera spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polowanie w Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2009 11:48
Po premierze „Piaskownicy” i „Pierwszego razu” po raz kolejny tekst autorstwa Michała Walczaka powraca do Teatru Narodowego. Prapremierę „Polowania na łosia” przygotował Igor Gorzkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wiele hałasu o nic”- WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2009 11:55
„Wiele hałasu o nic” to jedna z najrzadziej wystawianych komedii Wiliama Szekspira. Maciej Prus, który reżyserował dzieła angielskiego dramaturga kilkakrotnie, wyjaśnia, że gdyby wiedział ile trudności wiąże się z realizacją tej sztuki, prawdopodobnie nie podjąłby się tego zadania. Efekty zmagań z tym trudnym tekstem publiczność mogła poznać 12 grudnia, kiedy odbyła się premiera spektaklu. W maju spektakl ponownie powrócił do repertuaru Teatru Narodowego. Na naszych czytelników czekają podwójne
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Ożenek” na łyżwach

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2009 10:33
Aktorzy najstarszej rosyjskiej sceny - Teatru Aleksandryjskiego z Petersburga - są już w Warszawie. Groteskowa komedia „Ożenek”, którą dzisiaj i jutro wykonają na... łyżwach zainauguruje także 1. Spotkanie Teatrów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobry rok Teatru Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2010 12:50
- To był rok wielu udanych premier, wielu dobrze zagranych ról, fantastycznej frekwencji- tak, to co działo się na scenie Teatru Narodowego podsumowuje Jan Englert. Dyrektor tej sceny zapowiada, że w planach repertuarowych na 2010 znalazło się wiele ciekawych tytułów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mit w M3 - konkurs zakończony!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2010 09:16
7 listopada 2008 roku na deski Teatru Narodowego trafił spektakl Antoniny Grzegorzewskiej "Ifigenia", od tamtej pory cieszy się niemałą popularnością. Reżyserka wciąż zaprasza na spektakl na scenie przy Wierzbowej. .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na styku jawy i snu

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 00:02
"Księżniczka na opak wywrócona" to nowa propozycja Teatru Narodowego w Warszawie. Spektakl reżyseruje Jan Englert, który do współpracy zaprosił m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Piotra Adamczyka, Ewę Konstancję Bułhak, Grzegorza Małeckiego.
rozwiń zwiń