Kultura

Cała Szkocja w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2010 14:30
W Edynburgu trwa Fringe. To największy festiwal teatralny na świecie, w sierpniu pokazanych zostanie dwa tysiące spektakli.
Audio

Fringe w angielskim języku potocznym oznacza skraj, obrzeża. Szkocki Festiwal odbywa się już 64-ty raz, od zawsze ma bardzo liberalny charakter. W programie mogą się znaleźć prawie wszystkie zgłoszone przedstawienia, dlatego widzowie czasem nie wiedzą czy zobaczą coś niezwykłego, czy też bardzo słaby spektakl.

Edynburg i jego główną ulicę Royal Mile okupują artyści z całego świata. W tym roku wystąpią grupy z Czech, Indii, Chin, Rosji, Hiszpanii i z Polski. O Polakach na Fringe opowiadał na antenie Trójki związany z organizacją festwalu od 20 lat Tomasz Borkowy.

 

_

 

Fringe to nie tylko spektakle teatralne, do miasta ściągają komicy, magicy, tancerze, muzycy, śpiewacy operowi i performerzy. W sierpniu artyści razem z widzami podwajają populację Edynburga.

usc (na podst. Trójka)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nieznany portret Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2009 15:26
Po czterystu latach możemy spojrzeć w twarz Szekspirowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Les Witches: muzyka barów i tawern czasów Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 17:28
21 pażdziernika 2009, godz. 19:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatralne Wertepy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2010 14:29
Mimowie, cyrkowcy i ludowi muzycy ruszają w trasę. W ramach Festiwalu Wertep, będą występować w miasteczkach Pogranicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek teatrów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 12:00
Wakacje to nie czas na wytchnienie dla aktorów. Grafik repertuarowy napięty, dobra pogoda i wolny czas u innych sprzyja kulturalnej konsumpcji. O trudnościach i perspektywach rynku opowie aktor-biznesmen...
rozwiń zwiń