Historia
Artykuł nie istnieje.
Czytaj także

53 lata temu wystartowało "Lato z Radiem". Pierwsza w Polsce audycja na żywo

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2024 05:55
Nie ma słuchacza, który nie znałby słynnej Polki Dziadek. To najpopularniejszy sygnał radiowy w Polsce, znany nawet bardziej niż hejnał z wieży mariackiej. Nasza audycja zadebiutowała na antenie 1 lipca 1971 roku. Jako pierwsza była emitowana na żywo, z telefonami od słuchaczy, bez żadnego montażu i cenzury. Dziś taka forma jest oczywista, ale w tamtych czasach była to prawdziwa sensacja.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świdermajery – perły drewnianej architektury

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 14:28
– Andrioli budował to, co uznał za stosowne, a ponieważ był obieżyświatem i miał doświadczenia z różnych krańców Europy, znane mu były trendy wystaw światowych, stylów narodowych. Łączył je z swoimi umiejętnościami i tak powstawały wille letniskowe – mówi Robert Lewandowski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wczasy nad Bałtykiem? Podziękuj Hallerowi

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 06:00
Co łączy gen. Józefa Hallera, dowódcę Błękitnej Armii, z letnim wypoczynkiem? Żeby się tego dowiedzieć odwiedziliśmy jedno z najpopularniejszych polskich letnisk, Władysławowo. W dniu 146. rocznicy urodzin dowódcy zajrzeliśmy do Hallerówki - willi, w której wypoczywał przed wojną generał Haller. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krótkie łóżko, koty, widok na jezioro. Domy polskich pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 05:45
Leśniczówka Gałczyńskiego, Stawisko Iwaszkiewicza, dworek w Oblęgorku Sienkiewicza, dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym, wreszcie – rodzinny dworek Dąbrowskiej. Oto dźwiękowy przewodnik po Polsce śladami pisarzy i poetów.
rozwiń zwiń