Historia

Tytus bije bolszewików

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2010 11:20
Bohaterowie Papcia Chmiela ruszają do walki z czerwoną zarazą!

Po raz kolejny Henryk Jerzy Chmielewski, znany jako Papcio Chmiel, umieścił swych bohaterów w historycznych realiach. Tym razem Tytus, Romek i A'Tomek biorą udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku.

Na 36 planszach Chmielewski umieścił luźno powiązane epizody, których przewodnim motywem jest wojna polsko-bolszewicka. "Komiks ma charakter dydaktyczny, ponieważ w przyjemny sposób może pomóc dzieciom zrozumieć historię" - powiedziała rzeczniczka wydawnictwa komiksu Iwona Pacholec.

"Wszystkie epizody łączy humor, z jakiego znany jest Papcio Chmiel. Dlatego komiks nie jest kierowany wyłącznie do dzieci, dorosłym również może sprawić radość przeglądanie albumu" - dodała.

Jak słusznie stwierdza Tytus, po zaledwie półtora roku od odzyskania niepodległości bohaterowie znowu muszą ratować zagrożoną ojczyznę. Wyruszając przeciwko bolszewikom, Tytus, Romek i A'Tomek pokazują czytelnikowi świat II Rzeczpospolitej.

Na każdej planszy obok rysunku znajduje się wyjaśnienie dialogów i zarysowanie tła danego epizodu. Oprócz przygód Tytusa, Romka i A'Tomka na froncie komiks opowiada również o historii polskiej flagi oraz o źródłach inspiracji Chmielewskiego.

Papcio Chmiel po raz drugi wybrał na temat swojego komiksu ważne wydarzenie historyczne. W zeszłym roku z okazji 65. rocznicy Powstania Warszawskiego Tytus, Romek i A'Tomek wcielili się w rolę toczących boje o Warszawę powstańców.

 

Czytaj także

Vivat Tytus!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2007 13:00
Rysujemy się w kolorze, rysujemy się przestrzennie - w Łodzi. Dwie godziny w towarzystwie gości nie zawsze z krwi i kości! /przypadkiem rym
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ostatni komiks

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2009 15:00
Nowy komiks Papcia Chmiela nawiązuje do wydarzeń z czasów Powstania Warszawskiego. Tym albumem autor zamierza zakończyć przygodę z komiksem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bawiąc uczy, ucząc bawi czyli 50 lat Tytusa" - reportaż Eweliny Karpacz

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2007 18:15
Dziś kultowy komiks Papcia Chmiela czyli Henryka Chmielewskiego obchodzi swoje półwiecze!
rozwiń zwiń