X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Unia Europejska potępiła represje reżimu Łukaszenki wobec białoruskiego portalu TUT.by

19.05.2021 15:37
Sprawcy łamania praw człowieka na Białorusi nie mogą być bezkarni - podkreśla Unia Europejska. To komentarz do ostatnich represji reżimu w Mińsku wobec największego, niezależnego białoruskiego portalu internetowego TUT.by (czyt tut baj) Wczoraj aresztowano kilkunastu pracowników portalu, zablokowano do niego dostęp i zamknięto wejście do redakcji. Oświadczenie w tej sprawie opublikował rzecznik szefa unijnej dyplomacji.
Audio
  • UE ws. represji reżimu wobec białoruskiego portalu TUT.by. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneNatalia Fedosenko / TASS / Forum

W oświadczeniu mowa jest o tym, że Unia Europejska wraz z przedstawicielami społeczności międzynarodowej koordynuje działania, by pociągnąć do odpowiedzialności sprawców łamania praw człowieka na Białorusi. "Ostatnie działania pokazują całkowite lekceważenie wolności słowa przez białoruskie władze. Te działania są sprzeczne z międzynarodowymi zobowiązaniami Białorusi w ramach ONZ i OBWE"- napisał rzecznik szefa unijnej dyplomacji.

W oświadczeniu znalazł się apel do reżimu w Mińsku o natychmiastowe zaprzestanie nękania niezależnych dziennikarzy, oraz wypuszczenie ich z aresztów wraz ze wszystkimi więźniami politycznymi. Wspólnota zaapelowała również o zaprzestanie represji wobec pokojowych demonstrantów, obrońców praw człowieka, mniejszości narodowych i opozycji.

Obecnie w Unii Europejskiej trwają prace nad rozszerzeniem sankcji wobec Białorusi za łamanie praw polskiej mniejszości, o czym brukselska korespondentka Polskiego Radia donosiła jako pierwsza przed kilkoma tygodniami. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w niedawnym wywiadzie dla Polskiego Radia potwierdził, że czwarty pakiet sankcji ma być uzgodniony i ogłoszony w przyszłym miesiącu.


IAR/dad

MSZ: analizujemy informacje o zamiarze odstąpienia USA od sankcji wobec spółek budujących Nord Stream 2

19.05.2021 13:13
MSZ analizuje informacje o zamiarze rezygnacji przez administrację Stanów Zjednoczonych z nałożenia sankcji wobec spółek budujących gazociąg Nord Stream 2 – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Tortury ukraińskich cywili w Donbasie. Szokujący raport "Izolacja - głosy z piwnicy"

19.05.2021 14:46
Rażenie prądem, podtapianie, bicie, wbijanie igieł pod paznokcie - o takich torturach mówią ci, którzy przeszli "Izolację" w Doniecku, obóz tymczasowy dla ukraińskich cywilów utworzony przez donieckich separatystów. - To realnie stało się obozem koncentracyjnym - mówi jeden z więzionych w obozie. Okrutny proceder mający miejsce w Doniecku opisuje raport "Izolacja - głosy z piwnicy" autorstwa Moniki Andruszewskiej i Witalija Chekały, który powstał na zlecenie europosłanki Anny Fotygi (ECR).

Teksty o Konstytucji 3 maja ukazały się w 63 krajach, dobiega też końca kampania o wybitnych Polkach

19.05.2021 17:00
Teksty przybliżające Konstytucję 3 maja ukazały się w 22 językach w 63 krajach; przekaz o wybitnych Polkach miał 2 mln odsłon w mediach społecznościowych – powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, podsumowując te dwie kampanie.