X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zbigniew Rau omówił z szefem MSZ Chin m.in. agendę stosunków polsko-chińskich

29.05.2021 12:47
Agenda stosunków polsko-chińskich, przyszłość Inicjatywy "17 + 1”, czy perspektywy współpracy UE- Chiny były tematami rozmowy szefów MSZ Polski Zbigniewa Raua oraz Chin Wang Yi - podało polskie MSZ. Ministrowie wymienili też opinie o kwestiach o strategicznym znaczeniu dla obu państw.
Zbigniew Rau oraz Chin Wang Yi
Zbigniew Rau oraz Chin Wang YiFot.: Gabriel Piętka/MSZ

Jak podkreśliło MSZ w komunikacie, ministrowie Rau i Wang Yi przeprowadzili konsultacje dwustronne w sprawach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

Według komunikatu omówiono m.in. agendę stosunków polsko-chińskich, przyszłość Inicjatywy "17 + 1", perspektywy współpracy UE-Chiny. "Ministrowie wymienili opinie w kwestiach o strategicznym znaczeniu dla obu państw, w tym na temat źródeł napięć w sprawach globalnych, a także obszarów możliwego współdziałania" - czytamy w komunikacieWedług resortu dyplomacji "ministrowie potwierdzili też, że trzecie posiedzenie Międzyrządowego Komitetu Chiny-Polska odbędzie się w drugiej połowie 2021 roku".

Jak zaznaczono, minister Rau przedstawił polską ocenę inicjatywy "17 + 1". "Ministrowie zgodzili się, że ten format, po niezbędnych dostosowaniach, powinien być ważnym filarem współpracy między Europą a Chinami" - podkreśliło polskie MSZ.

"Minister Rau zadeklarował, że Polska, jako jeden z beneficjentów rozwoju ładu światowego po 1989 roku, będzie nadal współpracować z sojusznikami i partnerami w tworzeniu i utrzymywaniu warunków dla pokojowej współpracy międzynarodowej" - czytamy w komunikacie.

Według informacji chińskich mediów państwowych, powołujących się na tamtejsze MSZ, szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau a także szefowie MSZ Serbii, Irlandii i Węgier - Nikola Selaković, Simon Coveney i Peter Szijjarto składają wizytę w Chinach w dniach 29-31 maja.

PAP/dad

Czy Niemcy zapłacą za odbudowę Pałacu Saskiego? MSZ RFN: będziemy śledzić ten projekt

28.05.2021 14:54
- Według naszego rozeznania, planowanie jest jeszcze we wczesnej fazie. Będziemy nadal z zainteresowaniem śledzić ten projekt - odpowiedział niemiecki MSZ, na pytanie czy RFN zamierza zapłacić za odbudowę celowo zniszczonego przez Niemców w grudniu 1944 roku Pałacu Saskiego. Decyzję o odbudowie ogłosił rząd Zjednoczonej Prawicy w ramach Polskiego Ładu.

Irlandzka spółka szuka ludzi do pracy w Polsce

28.05.2021 19:53
Wyspecjalizowana w rozwiązaniach do ochrony i zarządzania danymi spółka Stryve formalnie rozpoczyna działalność na polskim rynku.

Szefowa unijnego zespołu ds. walki z rosyjską dezinformacją: Kremlowi chodzi o wywołanie chaosu

29.05.2021 10:42
Polka Martyna Bildziukiewicz została szefową unijnego zespołu ds. walki z rosyjską dezinformacją (East Stratcom Task Force). W rozmowie z PAP opowiada o co tak naprawdę chodzi Kremlowi i na czym polega praca "łowcy trolli".