X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA przekażą 150 milionów dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy

12.06.2021 08:54
Amerykański Departament Obrony ogłosił kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 150 milionów dolarów. Prezydent Wołodymyr Zelenski publicznie podziękował za amerykańskie wsparcie zdolności obronnych Ukrainy.
Audio
  • USA przekażą 150 milionów dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Amerykański żołnierz strzela z wyrzutni Javelin
Amerykański żołnierz strzela z wyrzutni Javelin Photo by Sgt. 1st Class Ben Houtkooper 34th Red Bull Infantry Division / Public domain

Ogłaszając pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy Pentagon poinformował, że umożliwi on zakup radarów do wykrywania źródła ognia artyleryjskiego, systemów obrony przed atakami dronów, urządzeń do bezpiecznej komunikacji oraz sprzętu do medycznej ewakuacji. Amerykanie mają tez dostarczyć sprzęt i przeszkolić wojska ukraińskie w zabezpieczeniu baz sił powietrznych. Departament Obrony podkreślił, że amerykańska pomoc przyczyni się do obrony integralności terytorialnej Ukrainy oraz zwiększenia interoperacyjności z siłami NATO.

Program pomocy wojskowej USA dla Ukrainy został ustanowiony w następstwie aneksji Krymu przez Rosję. Od 2016 roku amerykańska pomoc wojskowa dla Ukrainy wyniosła 2,5 miliarda dolarów. Poprzedni pakiet w wysokości 125 milionów dolarów przekazany przez USA w marcu tego roku obejmował środki na zakup łodzi patrolowych, radarów oraz sprzętu do analizy zdjęć satelitarnych.

Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował Białemu Domowi za kolejną transzę pomocy wojskowej. Podkreślił, że pomoże ona ratować życie ukraińskich żołnierzy oraz wzmocni zdolności obronne Ukrainy.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina USA Stany Zjednoczone

Eksperci są zgodni: widoczne jest ożywienie w polskiej gospodarce

12.06.2021 08:30
Poprawiają się nastroje w przemyśle i produkcji. Polski Produkt Krajowy Brutto wróci do poziomu sprzed pandemii w III kwartale 2021 roku - wynika z zapowiedzi rządu.

Afganistan chce większej współpracy z Polską

11.06.2021 15:58
Wiceminister spraw zagranicznych Afganistanu Mirwais Nab powiedział Polskiemu Radiu, że jego kraj chce zwiększyć dotychczasową współpracę z Polską. Polityk w Warszawie spotkał się z wiceszefem polskiej dyplomacji Marcinem Przydaczem oraz z przedstawicielami Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Były to pierwsze tego typu polsko-afgańskie konsultacje od 30 lat.

Polska książka kulinarna nagrodzona na międzynarodowym konkursie

11.06.2021 17:59
Książka "The Polish Table"/"Mesa polaca" została wyróżniona w dwóch kategoriach w tegorocznej edycji konkursu Gourmand World Cookbook Awards. Wydanie książki współfinansowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.