Redakcja Polska

Polska książka kulinarna nagrodzona na międzynarodowym konkursie

11.06.2021 17:59
Książka "The Polish Table"/"Mesa polaca" została wyróżniona w dwóch kategoriach w tegorocznej edycji konkursu Gourmand World Cookbook Awards. Wydanie książki współfinansowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.
Audio
  • Magdalena Tomaszewska-Bolałek o nagrodzonej książce "Mesa polaca" [POSŁUCHAJ]
Mesa Polaca
"Mesa Polaca"Materiały wydawnictwa Hanami

Książka "The Polish Table"/"Mesa polaca" zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Food Tourism (Turystyka kulinarna) i drugie miejsce w kategorii Embassy books (Dyplomacja kulinarna) w konkursie Gourmand World Cookbook Awards 2021. Można ją pobrać bezpłatnie na stronie Fundacji Bunkatura.

Wydanie książki współfinansowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”.  Partnerami publikacji są Stowarzyszenie Polska Wódka, Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Toruńskiego Piernika oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Hanami.

Z Magdaleną Tomaszewską-Bolałek, autorką nagrodzonej książki, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zdjęcie Polaka wyróżnione przez Szwedzką Narodową Agencję Kosmiczną

10.06.2021 13:57
Zdjęcie Drogi Mlecznej autorstwa Polaka Karola Babińskiego, studiującego medycynę w Goeteborgu, zostało wyróżnione przez Szwedzką Narodową Agencję Kosmiczną. Niezwykła fotografia od czwartku prezentowana jest na wystawie w Sztokholmie.

Wiceszef MSZ: rząd niemiecki zagwarantował 2 mln euro na remont Domu Polskiego w Bochum

10.06.2021 22:31
Rząd niemiecki zagwarantował 2 mln euro na remont Domu Polskiego w Bochum - powiedział w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Ocenił, że to pierwszy, ale ważny krok do tego, by w najbliższych miesiącach rozpoczęły się prace zabezpieczające budynku.

Więzionemu Andrzejowi Poczobutowi miano proponować wyjazd do Polski, ale się nie zgodził

11.06.2021 09:09
Z listów od męża wynika, że 27 maja został zawieziony do Komitetu Śledczego, gdzie złożono mu jakąś propozycję, na którą on się nie zgodził – powiedziała żona Andrzeja Poczobuta, Oksana. Jej zdaniem działacz ZPB mógł otrzymać propozycję wyjścia z aresztu w zamian za opuszczenie Białorusi.

Życie na emigracji. „Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”

14.06.2021 16:00
A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wiele osób skrycie snuje takie marzenia czy plany, Maciej i Ewa Mimiec skutecznie je zrealizowali. Zostawili londyńskie życie, stabilną pracę zawodową, sprzedali mieszkanie. Kilka miesięcy później zaczęli budować swoje życie na nowo wśród bieszczadzkich krajobrazów. Kupili ziemię, otworzyli pensjonat z kuchnią łączącą doświadczenie zdobyte u londyńskich kucharzy z lokalnymi specjałami.