X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premierzy Polski i Słowacji krytykują postawę Węgier wobec Rosji

22.04.2022 17:07
Premierzy Polski i Słowacji krytykują postawę Węgier wobec Rosji. Budapeszt sprzeciwia się między innymi dalszym unijnym sankcjom na rosyjskie surowce energetyczne.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny skrytykował kraje, które protestują przeciwko sankcjom na Rosję. Materiał Sylwii Białek (IAR)
Premier: jeśli ktoś protestuje przeciw sankcjom na Rosję, czy są to Niemcy, czy Węgrzy, jesteśmy równie oburzeni
Premier: jeśli ktoś protestuje przeciw sankcjom na Rosję, czy są to Niemcy, czy Węgrzy, jesteśmy równie oburzeniPAP/Leszek Szymański

Mateusz Morawiecki i Eduard Heger wraz z ministrami z kluczowych resortów spotkali się w Drużbakach Wyżnych na Spiszu w ramach polsko-słowackich konsultacji międzyrządowych.


Posłuchaj
00:50 11700609_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny skrytykował kraje, które protestują przeciwko sankcjom na Rosję. Materiał Sylwii Białek (IAR)

 

Pytany o przyszłość Grupy Wyszehradzkiej wobec obecnej polityki Węgier, premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska stosuje jednakową miarę w ocenie działań różnych unijnych państw. - Jeżeli ktoś protestuje przeciwko sankcjom na Rosję, to czy są to Niemcy, czy są to Węgrzy, jesteśmy równie oburzeni. Uważamy, że dzisiaj jest to punkt zwrotny w historii Europy i nie wolno chować głowy w piasek, nie wolno udawać, że tego ryzyka nie ma, że Rosja może prowadzi naprawdę tylko operację wojenną. Nie, Rosja prowadzi regularną, brutalną, totalną wojnę przeciwko Ukraińcom - oświadczył szef polskiego rządu.


Posłuchaj
00:52 11700560_1.mp3 Polska i Słowacja chcą nałożenia kolejnych sankcji na Rosję. Mówili o tym po zakończeniu polsko-słowackich konsultacji międzyrządowych premierzy obu państw. Materiał Karola Darmorosa (IAR)

 

Premier Słowacji Eduard Heger podkreślił, że Grupa Wyszehradzka ma długie tradycje. Jak zaznaczył, sojusz Polski, Słowacji, Czech i Węgier potrafi wzmocnić przestrzeń europejską. Szef słowackiego rządu przyznał, że choć w wielu tematach Wyszehrad jest zgodny, to inaczej jest w kwestii wojny na Ukrainie. - Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o rozwój ostatnich wydarzeń i niektóre oświadczenia Węgier, ja czuję się tym osobiście rozczarowany. W sprawie Ukrainy nie mamy konsensusu. Z pewnością jako Grupa Wyszehradzka będziemy się tej kwestii poświęcać  - zadeklarował Eduard Heger.

Obecnie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej sprawują Węgry. Od 1 lipca pracami V4 pokieruje Słowacja.

IAR/dad

Hiszpańska prasa chwali Polskę. "Udowodniła, że byłaby gotowa walczyć za Ukrainę"

22.04.2022 13:31
Madrycki dziennik "La Razon" wskazuje w piątek na Polskę, jako państwo, które poprzez swoje zaangażowanie w pomoc zaatakowanej przez Rosję Ukrainie dowiodło już, iż byłoby gotowe nawet walczyć po jej stronie z najeźdźcą.

Niemieccy politycy krytykują opieszałość kanclerza w sprawie broni dla Ukrainy

22.04.2022 14:37
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz jest oskarżany o opieszałość i brak jednoznacznych decyzji w sprawie dostaw broni na Ukrainę nie tylko przez polityków opozycji, ale także rządowej koalicji. - Te uniki kanclerza tylko pomagają Rosji - ocenia Gunther Krichbaum z opozycyjnej chadeckiej CDU.

Duże skupisko grobów niedaleko Mariupola. Mogły tam zostać pogrzebane tysiące

22.04.2022 15:37
Na zdjęciach satelitarnych amerykańskiej firmy Maxar Technologies widać skupisko grobów w miejscowości Manhusz w odległości ok. 20 km od Mariupola, które powiększyło się w ostatnich tygodniach o ponad 200 grobów – podała agencja Reuters. Jak uważa mer Mariupola Wadym Bojczenko, mogło tam zostać zakopanych nawet 9 tysięcy cywili.